Екс-глава МЗС Польщі: Україні бракує політичних еліт, здатних до рішучості та жертовності

24 Грудня 2013, 18:34

На запитання, чи можливі реформи в Україні, Ротфельд зауважив, що новим етапом української ситуації будуть вибори  президента і виборча кампанія 2015 року. «Метою Януковича є втриматися при владі, а це не обіцяє нічого доброго для модернізації країни», – вважає політик.

На його думку, ще однією українською проблемою є брак політичних еліт. Це стосується не лише уряду, але й опозиції. «Я маю на увазі такі еліти, які були б здатні на рішення і жертовність на зразок тієї, яка була у Польщі у 1989 році. Не виключаю, що представники цих нових еліт сьогодні в Києві на Майдані. Там народжується нова Україна», – вважає Ротфельд.

На його думку, після того як Янукович отримає гарантії того, що йому вдається запобігти фінансовій кризі і пенсії та зарплати буде виплачено, він вдасться до давньої гри. «Буде й далі маневрувати між Росією і ЄС, і стверджуватиме, що хоче підписати угоду про асоціацію», – зазначає Ротфельд. 

Він також вважає наївною і слабкою думку про те, що Янукович обдурив Путіна і налякав його поверненням до ЄС.

«Наївність і слабкість цієї концепції, особливо останнім часом, покладається на помилкову оцінку становища України. У Києві прийнято вважати, що Україна гарна і багата «панна на виданні». Раніше вона була найбагатшою республікою СРСР. Тим часом, тепер Україна є бідною країною із поганим керівництвом – це «хвора людина Європи». Її збалансована і рівна дистанція від Росії та ЄС є оманливою та все менш ефективною», – вважає Адам Ротфельд.