НОВИНИ

  ▪   Олександр Пагіря

Екс-посол США: Путін виграв битву, але не війну за Україну

Домовленості між президентами РФ та України сповільнили рух України до ЄС, але чи зумовили вони зміну курсу Києва і розворот на схід – буде видно. Про це у коментарі «Українському тижню» заявив колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Центру Сполучених Штатів та Європи в Інституті Брукінґса Стівен Пайфер.

«Домовленість між Путіним і Януковичем сповільнила рух України до Європи, але чи зумовила вона зміну курсу Києва і поворот на схід – буде видно», - вважає Пайфер.

Він зауважив, що українські та російські посадовці спростували, що Путін і Янукович обговорювали вступ України до Митного Союзу.

«Вірити цим спростуванням важко. Але мені здається, що якби Янукович справді намагався втягнути Україну до Митного Союзу, він би зіткнувся з серйозним опором від українського бізнесу, еліт і громадськості вдома. Путін може й виграв у геополітичній кампанії за Україну, але то була тільки одна битва, а не війна», - вважає Пайфер.

Він зазначив,  ЄС не готовий ув’язатися у торги з Росією за Україну.

«Але схоже, що європейські стандарти життя, верховенство права і демократії залишаються дуже привабливими для українців, особливо молодих. Путінська Росія не пропонує нічого рівноцінного цьому», - резюмував екс-посол.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.