Екс-глава ФБР погодився дати свідчення у справі втручання РФ у вибори

3 Грудня 2018, 09:11

Екс-глава ФБР США Джеймс Комі погодився дати свідчення на закритих слуханнях в Конгресі США у справі втручання Росії в американські вибори. Про це пише Reuters у неділю, 3 грудня.

 

"Колишній глава ФБР Джеймс Комі в неділю відкликав судовий позов, поданий з метою анулювати повістку від Конгресу, що змушує його дати важливі свідчення про рішення відомства щодо розслідувань, які проводилися перед президентськими виборами 2016 року", – йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що республіканці зі складу Юридичного комітету Палати представників пообіцяли надати Комі стенограму протягом 24 годин після цього. Йому також буде дозволено оприлюднити стенограму повністю або частково.

 

Екс-голова ФБР та законодавці-республіканці досягли нової угоди за день до того, як адвокати повинні були з'явитися на судових слуханнях. Суд повинен був винести постанову на прохання Комі про скасування порядку та припинення розгляду у Конгресі. Відзначається, що американські судді ніколи раніше не задовольняли подібні прохання.

 

Як повідомлялось, Трамп 9 травня звільнив Комі з посади директора ФБР, який був призначений у 2013 році при тодішньому президентові Бараку Обамі. У повідомленні адміністрації Трампа зазначалося, що пошук нового постійного директора розвідки почнеться негайно. 

 

Президент США пояснив, звільнення директора ФБР тим, що "Комі втратив довіру майже всіх у Вашингтоні, як республіканців, так і демократів".

 

Як повідомлялося, 18 вересня 2018 року президент США Дональд Трамп віддав офіційне розпорядження, щоб Міністерство юстиції розсекретило частину документів щодо розслідування втручання РФ в американські вибори. 

 

За даними ЗМІ, комісія спеціального прокурора США Роберта Мюллера, який розслідує втручання Росії в американські вибори та ймовірну змови штабу Дональда Трампа з Москвою, планує надати основні висновки по своєму розслідування після проміжних виборів до Конгресу в листопаді 2018 року. 

 

За даними ЗМІ, колишній радник передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа та лобіст екс-президента України Віктора Януковича Пол Манафорт попередньо дав згоду на угоду зі спецпрокурором Робертом Мюллером. Згодом ЗМІ повідомили, що Пол Манафорт погодився визнати провину за двома пунктами звинувачень, а саме: визнав себе винним у змові проти США та змові з метою перешкоджання правосуддю. Своєю чергою, у Білому домі заявили, що рішення Пола Манафорта визнати себе винним і співпрацювати зі спеціальним прокурором Робертом Мюллером "абсолютно не пов'язано" з Дональдом Трампом. Згодом президент США Дональд Трамп назвав "незаконним" розслідування щодо втручання РФ в американські вибори в 2016 році. 

 

Нагадаємо, 22 серпня колишній адвокат президента США Дональда Трампа Майкл Коен, якого звинувачують в ухиленні від сплати податків, порушеннях пов'язаних з фінансуванням передвиборної кампанії Трампа та шахрайства в банківській сфері, під присягою зізнався, що здійснював фінансові злочини за дорученням тодішнього кандидата на пост глави Білого дому. Своєю чергою, президент США розкритикував свого екс-адвоката Майкла Коена. Крім того, Білий дім повідомив, що заява колишнього адвоката президента США Дональда Трампа Майкла Коена про визнання провини не означає вчинення злочину з боку глави Білого дому. 

 

У січні 2018 року стало відомо, що спецпрокурор  планує допитати Трампа  через можливе втручання Росії у проведення виборів у США. 24 січня Трамп заявив, що  готовий під присягою відповісти на питання Мюллера . У квітні Мюллер допитав щонайменше двох російських олігархів щодо фінансування передвиборної кампанії президента Дональда Трампа росіянами.