Екс-чиновник Міноборони вслід за Луценком готує скаргу в Європейський суд

22 Червня 2011, 08:24

«Сьогодні-завтра ми підготуємо та надішлемо відповідну скаргу до Європейського суду з прав людини», – зазначив він, нагадавши при цьому, що судді Печерського районного суду Києва навмисно не реагують на клопотання Іващенка щодо зміни йому запобіжного заходу у зв’язку з різким погіршення стану здоров’я, у тому числі через набуті ним захворювання, які переросли в хронічну форму, зокрема бронхіт та запалення щитовидної залози.

За словами адвоката, до свого арешту (сьогодні виповнюється 10 місяців з моменту затримання Іващенка) він не мав таких хвороб.

Водночас, відповідаючи на запитання, в якому стані сьогодні, після оголошення голодовки, перебуває Іващенко, Нечипоренко зазначив:

«Я не можу сказати, що він перебуває в такому стані, що може когось не впізнати, але він справді виглядає погано, схуд».

На запитання, чим, на думку адвоката, має завершитися справа Іващенка Нечипоренко відповів, що надіється, що вона розвалиться в суді.

«Ми сподіваємось на те, що «справа Іващенка» в суді повністю розвалиться і закінчиться або виправдальним вироком, хоча з іншого боку це маловірогідно в наших умовах, з другого боку справа буде спрямована за нашим клопотанням на додаткове розслідування з цієї простої причини, що обвинувачення висунуте явно абсурдне», – зазначив він.

Як повідомлялось, 16 червня Іващенко, який обвинувачується у скоєнні службового злочину, оголосив, що розпочне безстрокове голодування на знак протесту проти упередженості колегії суддів Печерського районного суду Києва, яку очолює суддя Сергій Вовк.

Цю заяву Іващенко зробив у залі судового засідання після того, як суддя вкотре відмовив у задоволенні клопотання про зміну запобіжного заходу через різке погіршення стану здоров’я і необхідність провести відповідне лікування.

Нагадаємо, Головним управлінням військових прокуратур Генеральної прокуратури 20 серпня 2010 року було порушено кримінальну справу проти Іващенка. Щодо нього було обрано запобіжний захід – взяття під варту.

1 листопада 2010 року Генпрокуратура завершила розслідування кримінальної справи.

Іващенко та арбітражного керівника державного підприємства Міноборони «Судно механічний завод Феодосії»  обвинувачують у службових зловживаннях і пособництві у незаконному відчуженні майна під час санації заводу.

25 травня Іващенка перевели з лікарні назад до СІЗО у зв’язку із завершенням медичного обстеження.

Нагадаємо також, що раніше голодування оголошував екс-міністр МВС Юрій Луценко. Його адвокати найближчими днями подадуть нову скаргу до Європейського суду з прав людини.