Подальший прогрес цивілізації неможливий, доки жіноча половина населення залишається осторонь цього процесу. Про це пише екс-держсекретар США Гілларі Клінтон у спецпроекті видання «Світ у 2015».
"Приємно констатувати, що за 20 років після пекінської конференції ми домоглися справжнього прогресу. Жінки мають помітно більший доступ до освіти та медицини. Рівень смертності при народженні дитини знижено удвічі. Прірву між кількістю хлопчиків та дівчаток, що йдуть до першого класу, практично подолано", – зазначила Клінтон.
Однак, за її словами, є й менш втішні новини. Зокрема, розширення економічних можливостей для жінок відбувається надто повільно.
"По всьому світові слабко скоротилася гендерна різниця у показниках трудової зайнятості. У понад 100 країнах існують закони, що обмежують участь жінки в економіці. Серйозні виклики актуальні навіть там, де працює дедалі більше жінок. У США сьогодні чотири з десяти головних годувальників у сім’ях – це саме представниці прекрасної статі. Тим не менш американки отримують менше, виконуючи таку саму роботу, що й чоловіки. Чимало жінок залишаються осторонь через відсутність гнучкого і передбачуваного графіка, доступних дитсадків, оплачуваних лікарняних і декретних відпусток (США – одна з дуже небагатьох країн, у якій усього цього немає). Економіка ХХ сторіччя просто не підходить для родини ХХІ ст.", – зазначила екс-держсекретар США.
"Те, у що ми тільки вірили в 1995-му, тепер знаємо напевне: прогрес, поки половина населення залишається позаду, неможливий. І наразі ми маємо свідчення, що саме тоді, коли жінки беруть активну участь в економіці, вона росте, а держава процвітає", – резюмувала Клінтон.
Детальніше читайте у матеріалі "Жіноцтво світу має закінчити розпочате" у друкованому спецпроекті "Світ у 2015".