Екологи закликають надати мисливським угіддям та деяким резиденціям Януковича статус національних парків

27 Лютого 2014, 08:45

Екологи вважають, що роки перебування Януковича на посаді президента, крім всього іншого, характеризуються, зокрема, і занепадом заповідної справи.

«Згідно з указами Президента України від 11 грудня 2009 року президентські резиденції «Залісся», «Білоозерський» та «Синьогора» (кожна з яких займає по декілька тис. га лісу) у 6-місячний термін мали бути реорганізовані у НПП, але цього так і не сталося. Натомість на їхній території коштом платників податків розбудовували маєтки. Наразі згадані вище президентські резиденції залишаються закритими для доступу населення», – йдеться у заяві.

У НЕЦУ нагадують, що «Дніпровсько-Тетерівське» державне лісомисливське господарство, яке Янукович використовував як мисливське угіддя («Сухолуччя»), також мало стати НПП. Зокрема, Міністерство екології та природних ресурсів України у 2010 році зібрало всі необхідні для цього документи, окрім згоди директора цього господарства, що зупинило процес.

За каденції Януковича відбулося також безпрецедентне скасування статусу національного парку – «Сіверсько-Донецького» на Луганщині.

«За останні три роки Мінприроди підготувало юрдичну основу для створення 11 заказників та 5 пам’яток природи загальнодержавного значення. Відповідні проекти указів президента узгодили із центральними органами виконавчої влади та організаціями, схвалили на засіданнях Кабінету Міністрів та подали на розгляд Адміністрації президента. Проте Янукович так і не підписав ці документи. Серед проектів указів президента, які давно у черзі на затвердження, – 8 нових указів про створення заказників та національних парків, серед яких і скандальний «Біличанський ліс» у Києві», – наголошують екологи.

Нагадаємо, як писав Тиждень.ua найбільше об’єктів природно-заповідного фонду України було створено 2009 року: тоді на території держави з’явилось 183 нових заповідних об’єкти.

Найкращі мисливські угіддя в Ураїні орендують політики та чиновники. Зокрема Віктор Янукович користувався 30 тисячами гектарів мисливських угідь Дніпровсько-Тетерівського лісомисливськогоу господарства у Київській області.