Едвард Лукас: В Україні корупція панує лише тому, що корупціонери мають спільників у Лондоні чи Відні

2 Листопада 2018, 11:52

В Україні корупція панує лише тому, що корупціонери мають спільників у Лондоні чи Відні. Про на сторінках Тижня пише Едвард Лукас, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (СЕРА, Варшава й Вашингтон).

 

"Фахівцям із політики безпеки нелегко осягнути ці загрози. У нас великий досвід у розподілі витрат на оборону, воєнному плануванні, аналізі розвідувальних даних тощо. Ми звикли до жвавого діалогу з оборонними підприємствами та представниками влади. Однак мало цікавимося антимонопольною політикою, заплутаним фінансовим правом чи кухнею товарного ринку, особливо коли ці питання потрапляють на висококонкурентну політичну територію", – наголосив він.

 

Лукас також підкреслив, що "рушійною силою" геополітики є фінансові ресурси.

 

"Реформа фінансування виборчих кампаній у США, роль Сіті у Великій Британії після Brexit, закони про банківську таємницю в Люксембурзі та анонімність власників компаній, зареєстрованих у штаті Делавер, — для того щоб розібратися в тому всьому, багатьом фахівцям доведеться вийти із зони комфорту. Та ця битва ще очікує нас у майбутньому. Рушійною силою геополітики є фінансові ресурси. Росія та інші противники, зокрема Китай, знають, що можуть купити політичний вплив, скориставшись прогалинами — найчастіше цілком легальними — у наших юридичних і фінансових системах", – заявив він.

 

Крім того, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики додав, що західним державам варто позбутися відповідних проблем заради власних інтересів.

 

"Заможним західним державам треба позбутися цих проблем заради власних інтересів. Нам також слід пам’ятати, що в таких країнах, як Україна, панує корупція лише тому, що в тамтешніх корупціонерів є спільники в Лондоні чи Відні. Старе гасло "За нашу й вашу свободу" варто доповнити словом "чесність", – резюмував він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»