Едвард Лукас: Одним із наслідків нинішньої кризи буде надання більшого значення компетентності

10 Квітня 2020, 09:00

Одним із важливих наслідків нинішньої кризи буде надання більшого значення компетентності. Політична риторика може захоплювати нас, але коли йдеться про нашу безпеку, ми воліємо мати ефективних діячів, відповідальних за прийняття рішень. Про це на сторінках Тижня пише Едвард Лукас, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (СЕРА, Варшава й Вашингтон).

 

«У найближчі місяці я на місці політиків не наважився би просувати жорсткий Brexit у Великій Британії чи кампанію «Америка понад усе». Пандемія показала, що ми живемо у взаємопов’язаному світі. Патогенам байдуже до кордонів і слів політиків», – зауважує він.

 

За словами Лукаса, масштабнішим наслідком буде те, що ми замислимося, як оцінюємо ризик. За останні десятиліття ефективність і зручність брали гору над усіма іншими міркуваннями. Із цієї точки зору своєчасні ланцюги поставок і гіг-економіка мають сенс. Резервна потужність потрібна, тільки якщо про її необхідність сигналізує ціновий механізм.

 

«Усе це чудово за сонячної погоди. Навіщо витрачати гроші на дах, коли не йде дощ? Та, як ми нині розуміємо, бурі таки трапляються, і то шалені. Критики-скнари раніше казали, що британська армія завелика, як на добу роботизації війни. Навіщо платити солдатам, які працюють водіями вантажівок, інженерами-конструкторами й комірниками? Це марнування грошей. А ось тепер армія за лічені дні побудувала одну з найбільших у Великій Британії лікарень. Армійські логісти доставляють кисень і заліплюють інші дірки в нашій службі охорони здоров’я. Ніхто не скаржиться», – пише він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»