Український тиждень № 15 (647) від 8 квітня

Зміст номеру:
Владу, як відомо, не дають, а беруть. Не якусь там абстрактну владу, а конкретну можливість вирішувати, що дозволено кожній окремій людині, а що зась, куди й коли їй можна йти, а куди й коли в жодному разі.
Юрій Макаров
Суспільство
Людство, очевидно, утратило пильність, відчуття небезпечного. На це були підстави. Справді, уже давно homo sapiens не наражався на глобальні епідемії (чума, тиф, іспанка), а періодичну лихоманку Ебола сприймали як виключно регіональне явище в Західній і Тропічній Африці.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Чому варто подбати про продовольчу безпеку вже зараз
Олександр Крамар
Економіка
Під час XIII Форуму Європа — Україна Тиждень поспілкувався з Пером Бродерсеном, директором Німецького альянсу агробізнесу при Німецькій східній бізнес-асоціації, щоб обговорити поточну й майбутню співпрацю між Європою та Україною у сфері сільського господарства, можливості для українських виробників і відкриття ринку землі в нашій країні.
Юрій Лапаєв
Світ
Як функціонує система грошового обігу сучасної України
Костянтин Паливода
Економіка
У часи пандемій, аби не піддаватися паніці, кожен удається до різних занять. Хтось постійно відслідковує статистику, хтось намагається не концентруватися на негативному, а комусь не йде з голови, до чого це взагалі може допровадити.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Перед тим як нова коронавірусна інфекція вразила весь світ, відносини між Китаєм і США полягали в постійному суперництві, яке часто називали зародженням нової холодної війни.
Христина Вовчук
Світ
Життя на карантині змінюється кардинально. У когось з’являється безліч часу, у когось чимало нових проблем, хтось страждає від нудьги, а комусь доводиться виконувати втричі більше роботи, ніж завжди.
Роман Малко
Суспільство
Усвідомлення загрози пандемії COVID-19 прийшло до українців дуже швидко.
Максим Віхров
Суспільство
Як пандемія коронавірусу змінить чисельність, прибутки й можливості українських трудових мігрантів на Заході
Алла Лазарева
Світ
Чи справді російськомовні німці — джерело підтримки німецьких правих популістів?
Ольга Ворожбит
Світ
Як працюють українські медики первинної ланки під час карантину
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Пандемія коронавірусу стала істотним викликом для пострадянських авторитарних режимів. Їхні розпіарені «вертикалі влади» поки що демонструють не надто велику ефективність у протистоянні з несподіваною бідою. Навпаки, у Росії пандемія радше показала крихкість режиму Путіна, який фактично самоусунувся від вирішення проблеми й переклав її на підлеглих.
Денис Казанський
Світ
Завдання держави — управляти ризиками, із якими людям не впоратися. Головні функції держави — захищати нас від злочинності й зовнішньої агресії та, як ми тепер розуміємо, забезпечувати охорону здоров’я.
Едвард Лукас
Авторські колонки
«У людства немає іншої надії вижити, окрім як покладатися на здоровий глузд і науку». Цей вислів, що в часи пандемії COVID-19 як ніколи актуальний і влучний, належить одному з найвидатніших теоретиків лібералізму ХХ століття.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Якби не китайське приховування, пандемії коронавірусу не було б. Однак тепер КНР вдає із себе рятівника й починає пропагандистський похід. Чи вдасться країні, з якої почалася епідемія, обернути кризу собі на користь?
Die Welt
Світ
За словами Оксани Півень, технологія Moderna значно знижує ризики під час тестування вакцин, адже вона використовує не ослаблений вірус, який потенційно може вразити людину на етапі тестування, а лише РНК, яка кодує білок вірусного капсиду, шип, і допомагає клітинам виробити антитіла, що не дозволять коронавірусу з’єднатися з клітиною
Олег Фея
Наука
Ньюйорківці полюбляють казати, що їхнє місто ніколи не спить. Натомість нині дійсність цілком протилежна. Нью-Йорк спить. У цьому місті, як і в усій Америці та Європі (а насправді в усьому світі), люди сидять удома, нервують і думають про невідоме майбутнє та про смерть.
Олександр Мотиль
Авторські колонки
Коронавірус накрив не одне європейське містечко, а відразу всі континенти, замкнувши мільярди людей в ізоляції.
Світлана Одинець
Авторські колонки
Як Ян ІІ Казимир Ваза боровся з власною шляхтою, козацькими повстаннями, Швецією та Москвою, а також безуспішно намагався реформувати Річ Посполиту
Віталій Михайловський
Історія
Про оперну музику, яка осучаснюється та трансформується, а також про потребу дослідження та популяризації українського мистецтва Тижню розповів Роман Григорів, сучасний український композитор, автор опери «IYOV», відзначеної цьогоріч Шевченківською премією.
Ганна Трегуб
Культура
До початку російсько-української війни львів’я­нин Павло Піка перебував у складі нашого миротворчого контингенту, який служив в Іраку.
Михайло Ухман
Суспільство
Я прокинувся, як і завжди, о 7:30 ранку і крок за кроком, звичка за звичкою почав свій черговий день. Було б небагато відмінностей від мого звичайного ранку в Торонто, якби не новини по BBC, які почалися зі смутної глобальної статистики захворювань і смертей. Про одужання говорять мало, але кількість їх, як і кількість захворювань, теж поволі зростає.
ОНУХ
Авторські колонки