Нова Адміністрація США вже змінила геополітичні настрої в Європі. Колись загравання з Кремлем дорого обходилося політикам — бо викликало різкий осуд американців. Тепер усе інакше. Про це на сторінках Тижня пише британський журналіст і публіцист Едвард Лукас.
Так, за його словами, проросійські політики у Франції, Німеччині, Угорщині й Італії нині можуть заявити, що лише повторюють лінію президента Сполучених Штатів у тому, що НАТО втрачає актуальність, ізоляція Росії — помилка, а Захід не може претендувати на роль носія моральної переваги.
«Зустріч Дональда Трампа з Владіміром Путіним і подальша угода, хоч би якою слабкою вона була, почнуть змінювати геополітичний ландшафт і клімат. Таким політикам, як канцлер Німеччини Анґела Меркель, буде набагато складніше гнути в Європейському Союзі свою лінію в питаннях на кшталт санкцій. А країни, що підтримують євроатлантичний вектор і перебувають нині в складному становищі, як-от Україна чи Грузія, це ще більше деморалізує», — йдеться в матеріалі.
Найгірше ж те, пише Лукас, що таким чином Путін збагне: Захід розколотий і неефективний. Відтак іще одна кремлівська зовнішньополітична авантюра стане ще більш імовірною. Наступною мішенню російської військової інтервенції після України та Сирії цілком може виявитися Білорусь — непрозора автократична держава, що не становить для Заходу особливого інтересу.
«Коротше кажучи, ціну можливої угоди Трампа з Путіним сплатять не американці, а сусіди Росії. А кому до них діло?», — резюмував журналіст.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»