Український тиждень № 14 (490) від 6 квітня, 2017

Зміст номеру:
Історію з кримінальними провадженнями проти біглого екс-президента Віктора Януковича простою назвати важко. За три роки він фігурував щонайменше в семи розслідуваннях.
Станіслав Козлюк
Політика
Правильно вживайте красиві слова, навіть коли гадаєте, що знаєте їхній зміст, — і буде вам щастя. Ідеться не лише про такі актуальні й злободенні меми, як «дайверсіті», «ком’юнітіз», «нетворкінг», «челендж» і «полісі», про що днями нагадала колега Ірина Славінська, а й про нібито нейтральну та значно менш актуальну лексику.
Юрій Макаров
Авторські колонки
БПП намагається компенсувати рейтингові й іміджеві втрати за рахунок партійної чистки
Роман Малко
Політика
Чому і як українські гроші чи безоплатні ресурси, які потрапляють на окуповані території, дістаються терористам із «ЛНР» та «ДНР»
Олександр Крамар
Економіка
Тиждень поспілкувався з міським головою Краматорська Андрієм Панковим, який був обраний мером уже після звільнення міста, про події трирічної давності та актуальні проблеми міста і регіону.
Єлизавета Гончарова
Політика
Цього року на потреби Міністерства оборони з держбюджету виділено 64,4 млрд грн, що становить майже 2,49% ВВП (торік було 2,46%, або 59,4 млрд грн). На що витратять ці кошти? Як і 2017-го, можна казати про те, що військовий бюджет має вирішити лише нагальні потреби бійців (грошове утримання, закупівля нової форми та харчування).
Юрій Лапаєв
Суспільство
Українська оборонка потребує особливого підходу та в рази більших обсягів державного оборонного замовлення, щоб перекрити дефіцит сучасних озброєнь у ЗСУ
Олександр Крамар
Економіка
Тиждень розмовляв із директором інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, членом правління Ліги оборонних підприємств про потреби й можливості українського ОПК.
Ярослав Тинченко
Суспільство
У чому історичне й екологічне значення «Бузького Гарду»
Валерій Бузький
Подорожі
Американська система стримувань і противаг, схоже, працює. Але розслаблятися зарано
The Economist
Світ
У своєму бестселері «Мистецтво укладати угоди» Дональд Трамп дає цінну пораду: «Під час переговорів ніколи не показуйте партнерові, що ви у відчаї».
Едвард Лукас
Світ
Імовірність радикалізації вища серед навернених в іслам, ніж серед тих, хто виріс мусульманином
The Economist
Світ
Президентські перегони у Франції як конфлікт світоглядів: націоналізму Марін Ле Пен і глобалізму Емманюеля Макрона
The Economist
Світ
Тиждень розмовляв із французьким політологом та істориком Анн де Танґі про радянські практики, які дублює і відтворює сучасна Росія, примарну міць СРСР та специфіку України як геополітичної сили сучасності.
Ганна Трегуб
Світ
Я стовідсотково російськомовний киянин, що в Києві й народився. Уперше українську мову в природному середовищі міста почув, коли мені було років 13. У селі рідних не мав, і якщо до мене долинала українська, то це був суржик базарів або недолугих учителів цієї мови, з яких усі знущалися. Тому в мене як у міської дитини був період, коли я абсолютно чітко відстежував: якщо ти розмовляєш українською, то ти селюк у місті.
Антін Мухарський
Авторські колонки
Д ва питання з давніх-давен непокоять людей розумової праці: 1) навіщо взагалі нам той державний апарат, коли можна якось так: козаччиною чи махновщиною? 2) навіщо нам інтелігенція, якщо ті ж таки інтелектуали давно всім набридли своїми беззмістовними балачками?
Максим Нестелєєв
Авторські колонки
Ким були перші іраномовні кочовики в степах Північного Причорномор’я
Костянтин Рахно
Історія
«Екологічне — це політичне» — таким був лейтмотив XIV Міжнародного фестивалю про права людини Docudays UA
Ганна Трегуб
Культура
У мене є кілька знайомих, які були всім серцем за відокремлення та подальшу інтеграцію з Росєю. Я стежу за їхнім життям, сподіваючись зрозуміти, чи отримали вони те, за що віддавали голоси в травні 2014 року.
Вікторія Малишева
Суспільство
На сьогодні ситуація з робочими місцями на окупованій території дещо змінилася. Навіть коли порівнювати з останніми шістьма місяцями, то центр зайнятості «ДНР» пропонує претендентам зарплати, більші на 15–20%, за аналогічними позиціями. Однак та сама обставина свідчить і про брак як кваліфікованих кадрів, котрі все ще вважають свою працю тут низькооплачуваною, так і фахівців робітничих спеціальностей.
Станіслав Васін
Суспільство
«Кіплінґ» ― це остання станція торонтського метро на заході міста. Автобус, що їде на південь по Кіплінґ-авеню, за 15 хв довезе вас до озера Онтаріо, власне, до зупинки «Гамбер-коледж», звідки до узбережжя не більш ніж 5 хв ходу.
ОНУХ
Авторські колонки