Росія мала всю зброю, потрібну для атаки на канцлера Німеччини Анґелу Меркель перед виборами у Бундестаг, проте не стала грубо втручатися у політику країни, а працювала над іншими частинами політичної системи ФРН. Про це на сторінках Тижня пише британський журналіст Едвард Лукас.
За його словами, Кремль скористався розгалуженими розвідувальними мережами комуністичної епохи, які лише вдосконалювалися та розширювалися протягом останніх десятиліть.
«Він використовував «пряник» ділових зв’язків, щоб дістатися до партій, пов’язаних із бізнесом, особливо до Християнсько-соціалістичного союзу (ХСС), баварських союзників пані Меркель. Він використовував суміш пропаганди та маніпуляцій для підбурення майже 4 млн громадян російського походження. Колись вони були непохитними прихильниками ХДС, але тепер їх приваблює соціальний консерватизм і цькування ісламу у виконанні крайньої правової (і дружньої до Росії) «Альтернативи для Німеччини», — пояснив він.
Лукас зауважив, що головна тема виборів — це не скромна перемога пані Меркель, а вражаючий прихід до парламенту АдН. У поєднанні з м’якими соціал-демократами та відверто прокремлівською партією «Лівих» у Росії буде три політичних плацдарми для майбутнього використання або й чотири, якщо зважити на ліберальних вільних демократів, які, здається, готові визнати анексію Криму.
«Витончені російські тактики спрацювали. Розпочалися зміни політичного ландшафту Німеччини. Перспектива прикордонних держав у Східній Європі раптом виявляється похмурішою, ніж очікувалося. Шанси на збільшення оборонних витрат до рекомендованих НАТО на рівні 2% ВВП здаються менш оптимістичними. Особиста влада пані Меркель в її партії була ослаблена. Її відхід від керування видається ймовірнішим зараз, ніж потім. Її наступник може бути менш атлантистським, і менш агресивним до Росії, що відображає те, що здається новими тенденціями», — йдеться в матеріалі.
Журналіст наголосив, що у цій ситуації урок для інших країн очевидний: найбільша перевага РФ полягає в тому, що вона грає довгу гру, дивлячись на багато років вперед, адаптуючи свою тактику відповідно до успіхів і невдач.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»