Український тиждень № 39 (515) від 28 вересня, 2017

Зміст номеру:
Однією зі знакових подій Генасамблеї ООН став виступ президента України Петра Порошенка. Точніше, озвучена ним ідея введення миротворчого контингенту на Донбас під егідою цієї організації. Сама по собі ідея не нова, Порошенко вже кілька разів наголошував на такому варіанті вирішення кризи на Донбасі, але цього разу все бачилося так, ніби вже є певна домовленість про її реалізацію.
Юрій Лапаєв
Політика
Могло бути зовсім інакше, звично, тихо, сіро. Ухвалили у ВРУ новий Закон «Про освіту», президент підписав його, ну то й що?
Ганна Трегуб
Авторські колонки
Чи контролює президент ситуацію в країні й чи слід очікувати реваншу
Роман Малко
Політика
Тиждень поспілкувався із заступником генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці Соріном Дукару про те, що робить Альянс для свого захисту, які напрями вважаються пріоритетними і як розвивається співпраця з Україною в цій сфері.
Юрій Лапаєв
Світ
Нові редакції кодексів судочинства, які вже два пленарні тижні розглядає Верховна Рада, можуть обмежити гласність суду й доступ громадськості до процесів
Андрій Голуб
Суспільство
Тиждень обговорив з уповноваженим уряду ФРН із питань співпраці з Росією, Центральною Азією та країнами Східного партнерства українсько-німецьке співробітництво та безпеку в регіоні.
Ольга Ворожбит, Ганна Трегуб
Світ
Те, що фронт повсюди, не метафора. Однієї ночі гучні вибухи розбудили мешканців Вінниці та передмість: пожежа на артилерійських складах.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Зміни в поліції та прокуратурі тривають понад два роки. Завершаться вони ще не скоро, а до перетворень, які вже відбулися, у суспільства є цілком обґрунтовані претензії
Станіслав Козлюк
Суспільство
Кадровий, технічний та ідеологічний аспект комплектування Збройних сил
Ярослав Тинченко
Суспільство
СБУ залишила собі чимало старих функцій і привілеїв, поступатися якими не збирається
Денис Казанський
Суспільство
Які виклики стоять перед Анґелою Меркель на час її четвертої каденції на посаді канцлера ФРН
Майкл Бініон
Світ
Росія мала всю зброю, потрібну для атаки Анґели Меркель за допомогою викрадених електронних листів і документів Християнсько-демократичного союзу (ХДС) і німецького парламенту. Ретельно підготовані, вони могли показати, як політики роблять свої справи: з інтригами, нещирістю та зрадою. Виборці були б шоковані.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Провокативні дії Владіміра Путіна проти Скандинавії можуть змусити шведів відмовитися від свого 200-річного нейтралітету
The Economist
Світ
Навчання «Захід-2017» запам’ятаються безпрецедентними і, як показала практика, не дуже обґрунтованими страхами. Утім, саме страх зрештою окреслив їхню реальну мету, якої Росія все ж таки досягла
Сяргєй Пульша
Світ
Законне невдоволення регіону можна вирішити кращими способами, ніж референдум
The Economist
Світ
Контрабанда рогів і слонової кістки — додаткове джерело фінансування пхеньянського режиму
The Economist
Світ
Глибинні відчуття Батьківщини, рідної землі, суспільства, до якого належиш, виникають не тільки з пафосних речей на кшталт «материнського молока», а й із дрібниць, що набувають важливості в особливі часи.
Єлизавета Гончарова
Авторські колонки
Швидко, якнайхутчіш ховатися, рятуватися, бігти. Нас намагаються озброїти, нас кличуть на війну, нам тицяють у руки гвинтівки й наказують: бий ворога.
Катерина Барабаш
Авторські колонки
Знаний на Бродвеї, майже невідомий в Україні Януш Ґловацький лишається одним із культових постатей польської літератури, кінематографа та світового театру
Ганна Трегуб
Культура
Осінь 2017 року в Україні — «гарячий» сезон для молодих митців
Юрій Андрієвич
Культура
Історія викладачки з Бахмута Марини Шажко — це приклад того, як невелика купка відчайдушних людей намагається у прифронтовому місті рятувати життя тварин, незважаючи на матеріальні та психологічні проблеми.
Арсеній Сітніков
Суспільство
Вересень, уже осінній. Мертвий сезон скінчився, тепер і справді пора повертатися до звичайних робіт, важких і поважних. Учора ввечері я закінчив статтю, присвячену молодим: митцям, організаторам виставок, критикам. Назвав її трохи підступно: «Forever young», бо коли молодий, то все ж forever. Але насправді написав її з думкою про митців, яким уже виповнилося 70 років і які всім своїм творчим життям заслужили, власне, характеристику, що виходить за межі часу: forever young.
ОНУХ
Авторські колонки