Едвард Лукас: Європа не хоче брати на себе достатні витрати на посилення власної обороноздатності

17 Квітня 2015, 17:00

Тактика м’яких дій, які застосовував Захід щодо Росії протягом останніх 25 років остаточно вичерпала себе. Про це пише в матеріалі для "Українського тижня" британський журналіст і публіцист Едвард Лукас.

«Захід тим часом ставиться до поведінки Росії як психічно хворого, заспокоюючи кремлівську параною м’якими, прозорими діями, і в жодному разі не вдаючись до військових кроків, які Росія може якось неправильно зрозуміти. Таким був підхід альянсу протягом 25 років. Він не спрацьовував раніше – навіть за порівняно сприятливих обставин. Не спрацює й зараз. Це не лише неефективна, а й шкідлива тактика: Кремль вважає її ознакою слабкості», – пише журналіст.

Читайте також: Едвард Лукас: головна проблема Заходу – неспроможність дати об'єднану відповідь на об'єднану загрозу

За його словами, головна причина такої ситуації у тому, що Захід боїться ризиків, які виникатимуть внаслідок зміни тактики.

«Сумна правда в тому, що Європа не хоче брати на себе достатні витрати на посилення власної обороноздатності чи ризики, що можуть виникнути через це. Так триватиме, доки ми не злякаємося і не розсердимося набагато більше, ніж нині. Щоправда, це може статися запізно», – додав Лукас.

Повністю текст колонки «Коли злякається Європа?» читайте у черговому числі «Українського тижня» (№15).