Едвард Лукас: Головні імперіалісти G20 — не західні, а російські та китайські лідери

14 Липня 2017, 10:46

Західні демократії мають багато вад, але не обмежують мирних протестів, як це відбувається у Росії та Китаї й де з протестувальниками проти саміту G20 обійшлися б значно жорсткіше. Про це на сторінках Українського тижня пише британський журналіст і публіцист Едвард Лукас.

"Оговтуючись після нападів на поліцію і підпалів, протестувальники могли б поміркувати, наскільки гірше їм велося б, якби саміт відбувався в Москві чи Пекіні. Західні демократії мають чимало вад, але принаймні не обмежують мирних протестів. Росія та Китай поводяться з незгодними набагато суворіше. Я не побачив у Гамбурзі плакатів на підтримку Лю Сяобо — китайського дисидента й Нобелівського лауреата, який зараз помирає від раку", – пише він.

Лукас зазначає, що протестувальників розпалює імперіалізм, однак головні імперіалісти G20 — не західні, а російські та китайські лідери.

"Комуністичний Китай на чолі із Сі Цзіньпіном окупував Тибет (а ще Східний Туркестан і Внутрішню Монголію). Путінська Росія жорстоко придушила чеченців і провадить шовіністську політику в дусі «росіяни передусім» у республіках Російської Федерації: Татарстані, Марій Ел і Комі. Антиглобалісти, певно, і не чули таких назв", – зазначає автор.

Він також дивується, що протестувальники ненавидять як президента США Дональда Трампа, так і глобальну торгівлю.

"У цьому Трамп певною мірою їхній союзник. Адже йому теж не подобається базований на чітких правилах міжнародний порядок, бо він вважає його несправедливим. Щоправда, розуміння несправедливості в них різне. Антиглобалісти вважають, що система налаштована проти бідних країн, а Трамп переконаний, що проти США — найбільшої та найзаможнішої країни світу", – додає Лукас.

Детальніше читайте в черговому числі Українського тижня