Український тиждень № 28 (504) від 13 липня, 2017

Зміст номеру:
Пізно ввечері 11 липня, одразу після завершення у Верховній Раді голосувань щодо зняття недоторканності з п’яти народних депутатів, у соцмережах активно обговорювали події дня.
Андрій Голуб
Політика
Є такі захворювання, коли пізно щось робити, але й не робити нічого теж неможливо. Із нашою медициною якраз той випадок.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Чи змінився порядок денний у комунікації Києва із Заходом
Анна Корбут
Політика
Про системні проблеми, які залишилися поза увагою пенсійної реформи
Любомир Шавалюк
Економіка
Як відомо, мир може бути встановлений після війни, що завжди закінчується або перемогою, або капітуляцією.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Гібридна війна передбачає досягнення воєнної мети невоєнними методами. Навіщо знищувати мегаполіси танками чи «Градами» й потім мати проблеми з відновленням і біженцями, якщо можна просто змусити мешканців добровільно подарувати «ключі від міста». Саме для цього Росія розгорнула безпрецедентну пропагандистську кампанію проти України, яка була успішною, але тільки частково, якщо згадати проект «Новоросія». Втім, попри тактичну поразку, РФ не зменшує своїх зусиль у стратегічному сенсі. Але тепер для повернення України під російський контроль використовуються дещо інші методи.
Юрій Лапаєв
Суспільство
Наприкінці лютого 2017-го на спільному брифінгу вустами своїх очільників Юрія Луценка й Василя Грицака Генеральна прокуратура та СБУ оприлюднили результати розслідування співпраці громадян України зі спецслужбами Російської Федерації.
Роман Малко
Політика
Як спекуляції на «громадянській війні» перетворюються на політичний капітал
Денис Казанський
Суспільство
Як звикають до ролі обласних центрів Донбасу Краматорськ і Сєверодонецьк, що до війни були звичайними провінційними містами
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Які загрози стоять перед США на Близькому Сході після поразки «ІД» у Мосулі й Рацці
The Economist
Світ
Перші дні роботи нового французького парламенту продемонстрували, що крайні ліві на чолі з Жаном-Люком Меланшоном сподіваються зайняти нішу найактивнішої опозиційної сили
Алла Лазарева
Світ
Тиждень обговорив із відомим французьким правником рецепти створення вільних від корупції судів, проблеми сучасного правосуддя та подальші напрями його еволюції.
Юрій Лапаєв
Світ
Саміт G20 відзначився лютими протестами та резонансом навколо першої зустрічі Дональда Трампа й Владіміра Путіна.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Як у німецькій економічній моделі переплелися добре й погане
The Economist
Світ
У 2011 році в Чехії виникла протестна громадська організація «Акція незадоволених громадян» (АНО, а саме слово чеською означає «так»).
Ярослав Пешек
Авторські колонки
Доволі часто після аншлагів на концертах українських музичних гуртів в Одесі можна почути від тутешніх прихильників російського вектора, що публіку «завезли».
Ніка Іванова
Авторські колонки
Твердження, що під найменуванням «порногламур» може приховуватися якийсь універсальний «стиль», нині либонь мало хто серйозно брав би до уваги. Втім, якщо кинути оком на минувшину та спробувати простежити роль чуттєвості й сексуальності в культурі та повсякденності, як це робить Жан-Марі К’юбільє, дещо неодмінно розвидниться.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Відомий український мандрівник, організатор мистецького екохутора Обирок і численних музичних та арт-фестивалів, письменник Леонід Кантер розповів про мандри, які є не розвагою, а потребою для розвитку здорового сучасного суспільства, способи промоції культури, шляхи долання ксенофобії та цьогорічний серпневий фестиваль «Мама Африка».
Ганна Трегуб
Культура
Хіт-парад 12-2, «Червона рута» в Севастополі, касети-фірмачі та інші радощі середини 1990-х
Сергій Харинович
Культура
Як діалог між ученими та суспільством може порятувати від сучасного невігластва
Олег Фея
Наука
Рівно за півроку до літа 2014-го в нас померла родичка. Окрім стресу від самої події в повітрі зависло питання успадкування її нерухомості.
Вікторія Малишева
Суспільство
Повернувся з Росії товариш, колишній шахтар. Колишнім він став відносно недавно, уже за «нової влади».
Олександр Наумов
Суспільство
Давно середина літа не була такою гарячою… у політичному розумінні. Північні корейці випробували чергову балістичну ракету, здатну загрожувати США, але все ж таки лише потенційно. А от Південна Корея і Японія можуть мати серйозні побоювання.
ОНУХ
Авторські колонки