Едвард Лукас: головна проблема Заходу – неспроможність дати об’єднану відповідь на об’єднану загрозу

5 Лютого 2015, 12:21

Основна проблема Заходу в тому, що в гібридній війні йому протистоїть об’єднана загроза, на яку Захід не може дати об’єднану відповідь. Про це пише в матеріалі для "Українського тижня" британський журналіст і публіцист Едвард Лукас.

"Зокрема, Росія (а я вважаю її найактуальнішою небезпекою для Європи, тому що вона ближче й більше зосереджена на нас) може поєднувати розвідку, пропаганду, організовану злочинність, різноманітні кібератаки, дипломатію, військові засоби (стандартні й нестандартні), економічний тиск, санкції в енергетиці, гру на етнічних і регіональних суперечностях та корупцію в суспільстві", – наголошує журналіст.

На думку експерта, для протидії цьому потрібна "тісна співпраця різноманітних урядових структур (що саме собою вже незвично), а також бізнесу, ЗМІ та неприбуткових організацій".

"Це дуже непросто. Уявіть собі залу, де контррозвідники, експерти із психологічної війни, іноземні дипломати, поліція, прокурори, представники фінансово-регуляторних органів, енергетичних компаній, банків, великого бізнесу, редактори медіа й політики сидять за одним столом: багато кому це може здатися катастрофою", – зазначає Лукас.

Водночас, пише автор, якщо Захід не погодиться взаємодіяти в такий спосіб, то програє.

Повний текст матеріалу читайте у черговому числі "Українського тижня" (№5).