Джерело слабкості Заходу в протистоянні Росії — це мікс із пожадливості та змін, зумовлених розвитком технологій. Кремлівські гроші впливають на рішення західних політиків на найвищому рівні, а кремлівська пропаганда, що радше сіє недовіру й розколи, ніж відкрито просуває російські ідеї, впливає на настрої громадськості. Про це на сторінках Тижня пише автор британського видання The Economist Едвард Лукас.
Він зауважив, що з таким станом речей можна боротися.
«Не можна сказати, що тут нічого не вдієш. Ми здатні підчистити фінансову систему, наполягаючи на відкритті реєстрів остаточних власників компаній, а ще на тому, аби корумповані банкіри, юристи та бухгалтери, які уможливлюють відмивання брудних грошей, потрапили за ґрати. Ми можемо змінити податкову систему так, аби багатії не могли ухилятися від сплати податків. Наприклад, запровадити їх на вартість землі, доходи від здачі нерухомості в оренду і викиди вуглецю. Це буде ефективніше за спроби збирати податки з прибутків, що зазвичай випаровуються, щойно перетинають кордон. Європейська комісія дещо упокорила Microsoft і Газпром, тож може приструнити й Facebook та Google», — написав Лукас.
Водночаас, за його словами, набагато складніше нам буде давати раду з технологічними проблемами.
«Навіть якщо візьмемося за справу вже зараз, то все-таки доведеться жити з наслідками нинішніх поганих звичок і хибних рішень, що нікуди не подінуться ще зо два десятки років. У найближчому майбутньому зловмисники матимуть тактичну перевагу в інформаційних війнах, шпигунстві та сіянні розбрату. Рішенням цієї проблеми може бути тактика стримування — це старе, але корисне поняття, яке терміново треба осучаснити», — йдеться в матеріалі.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»