Український тиждень № 47 (523) від 23 листопада, 2017

Зміст номеру:
Скандалів і проблем навколо розслідувань, пов’язаних зі злочинами часів Революції гідності, налічується, певно, не один десяток.
Станіслав Козлюк
Суспільство
Ми з вами фабрика заручників. Щоб стати кандидатом у політв’язні, донедавна варто було перетнути державний кордон у північно-східному напрямку, а далі вже як пощастить. Відтепер північний напрямок теж актуальний.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Що спричинило заколот в «ЛНР». На кого зроблять ставку російські куратори
Денис Казанський
Суспільство
Навіщо білоруським спецслужбам скандал з «українськими шпигунами» й хто може бути в ньому зацікавлений
Сяргєй Пульша
Світ
Тиждень обговорив із начальником Генерального штабу Збройних сил України, генералом армії Віктором Муженком напрями реформування війська, перспективи поставок летального озброєння, а також загрози, які несуть із собою судові справи проти військових.
Юрій Лапаєв
Суспільство
За кілька останніх років роль Нафтогазу в українській політиці різко змінилася. Якщо до 2015-го він був чи не найбільшим головним болем усіх урядів, яким регулярно доводилося шукати можливості покриття багатомільярдних доларових дефіцитів компанії, то тепер перетворився на найприбутковіший державний актив.
Олесь Олексієнко
Економіка
Як Україні штучно нав’язують нові формати прив'язки до ворога в енергетиці
Олександр Крамар
Економіка
Французи не одностайні щодо участі приватного капіталу в енергетичному забезпеченні країни
Алла Лазарева
Світ
Чи є шанс знайти рецепт налагодження українсько-польських відносин?
Ольга Ворожбит
Світ
Угорський «Йоббік» намагається бути менш радикальним і може здобути друге місце на парламентських виборах
The Economist
Світ
З появою на Кіпрі нової партії для російських вигнанців та експатів дехто побоюється небажаного впливу Кремля на острові
The Economist
Світ
Пам’ятаєте, як раніше світ чітко ділився на дві категорії: він міг бути або капіталістичним, або комуністичним. Ми чітко знали, хто наші противники. Географічне положення мало значення. Влада й бізнес працювали відокремлено. Шпигуни діяли таємно. Новини були новинами, факти були фактами.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Щороку Служба безпеки та інформації Чеської Республіки оприлюднює звіт про безпекову ситуацію в країні. У звіті за 2016-й контррозвідка вказала, що основна тенденція в безпековій сфері — це зростання активності китайських і російських таємних спецслужб на території Чехії.
Ярослав Пешек
Авторські колонки
У нашому житті ми дізнаємося не лише про невідворотність міжособистісних стосунків. Недаремно ж Емманюель Левінас замість запропонованої Мартіном Бубером діади Я — Ти воліє говорити про Іншого рівночасно з явленням його Лику, Обличчя або Подоби.
Тарас Лютий
Авторські колонки
«Поставить себе целью превратить Украину в кратчайший срок в настоящую крепость СССР, в действительно образцовую республику», — писав 11 серпня 1932 року Іосіф Сталін у листі одному зі своїх найближчих підручних Лазарю Кагановичу.
Володимир Тиліщак
Історія
Як наслідки Голодомору підірвали господарство СРСР
Максим Віхров
Історія
Про практики вітчизняної культурної дипломатії в дії, брак інте­ресу в наших політиків до своєї культури як прогалину в стратегічному плануванні та діяльність Українського інституту у Швеції з Тижнем розмовляла його директорка й відома піаністка Наталя Пасічник.
Ганна Трегуб
Культура
Микола Васильович Гоголь достатньо поїздив Європою. Він любив Відень, Париж, Берлін, але Рим став для нього тим родючим ґрунтом, на якому з новою силою розквітнули його талант і його доля. Рим — це метафора. Рим — це символ. Рим — це нова колиска його біографії та морально-релігійних пошуків.
Катерина Барабаш
Культура
У маленькому шахтарському містечку з лагідною назвою Добропілля, звичайно, немає ані трамваїв, ані метро. Але є унікальний «Тролейбус», хоча останній «рогатий» перевізник відійшов у вічність ще кілька років тому. Креативним батьком арт-кафе з оригінальною назвою став Володимир Орос, який вірить, що за соціальним бізнесом майбутнє.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Після свого виїзду з Києва я не мав нагоди упорядкувати матеріали, документи, фотографії й тексти, які лишилися в мене з часів мого директорства в Центрі сучасного мистецтва (ЦСМ) при Києво-Могилянській академії. Яке ж це відкриття!
ОНУХ
Авторські колонки