Едвард Лукас: Для НАТО Китай становить значно більшу загрозу, ніж Росія

5 Грудня 2019, 11:25

Кремлівські ігри «поділяй і володарюй» справді гидкі й іноді ефективні. РФ завдала удару західним політичним системам: у США 2016-го та у Франції, однак для Альянсу загалом Китай нині становить значно більшу загрозу, ніж Росія. Про це на сторінках Тижня пише Едвард Лукас, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (СЕРА, Варшава й Вашингтон).

 

За його словами, режим у Пекіні має глобальні амбіції, розмах та вплив, які перевершують усе, на що може спромогтися занепала нафтодержава Владіміра Путіна.

 

Лукас також зауважує, що атака Росії на Україну у 2014-му спонукала НАТО посилити заходи стримування, що є запізнілим, але корисним кроком.

 

«Присутність військ Альянсу на ротаційній основі в Естонії, Латвії, Литві та Польщі означає, що будь-яка російська агресія проти цих країн обійдеться значно дорожче й проходитиме складніше, ніж це могло бути 10 років тому. Почасти тому можлива несподівана атака росіян на Північно-Східну Європу не потрапить у топ-10 проблем, що постають перед країнами Заходу», — пише він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»