Український тиждень № 49 (629) від 5 грудня, 2019

Зміст номеру:
До відвідувачів урядової ложі у Верховній Раді традиційно підвищена увага народних депутатів.
Андрій Голуб
Політика
«Спитай його про цвинтарі, Діне», — кинув президент США Ліндон Бейнз Джонсон своєму держсекретареві Діну Раску. То був ущипливий натяк на понад 20 тис. американських солдатів, похованих у країні, за визволення якої вони загинули. Це було 1966 року, тодішній президент Франції генерал Шарль де Ґолль саме повідомив про своє рішення вийти з командних структур НАТО та зажадав виведення всіх іноземних сил із території своєї країни.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Які зміни відбуваються в Генеральній прокуратурі з приходом нової влади
Станіслав Козлюк
Політика
Хто стоїть за спробами розхитати ситуацію в країні й чому це стало можливим
Роман Малко
Політика
Протести перед Нацбанком оголяють глибокі соціальні розломи в Україні
Любомир Шавалюк
Економіка
Як би мені хотілося перестати бути невротиком! Не думати про білу мавпу. Точніше, білого ведмедя.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Як російська влада може законсервувати чинний режим
Юрій Лапаєв
Світ
Чому прихід лібералів до влади в Москві не гарантує припинення агресії проти України
Максим Віхров
Світ
Альтернативою Путіну може стати безкомпромісний шовініст і збирач імперських земель
Денис Казанський
Світ
Нещодавно в Музеї української діаспори завершилася виставка «Нью-Йорк — Іловайськ: вибір», присвячена пам’яті американця українського походження Маркіяна Паславського, який на початку російсько-української війни став добровольцем батальйону «Донбас» і загинув під час штурму Іловайська українськими підрозділами. Серед гостей, які відвідали виставку, був близький друг та однокурсник Маркіяна по військовій академії Вест Пойнт, яку вони закінчили у 1981 році, полковник резерву армії США Семюел Гартвел, який погодився дати інтерв’ю Тижню.
Назар Розлуцький , Ганна Шеляг
Суспільство
Чим небезпечне панування російської в українському спорті № 1
Іван Вербицький
Суспільство
Європарламент затвердив Урсулу фон дер Ляєн президенткою Європейської комісії. Вона чітко заявила, з чого починатиме. Її головні 11 планів — від міграції та клімату до цифрової політики
Тобіас Кайзер, Крістоф Б. Шільц
Світ
Тиждень обговорив із французьким істориком природу фейкових новин, роль Росії в заохоченні французьких «жовтих жилетів» та механізми інструменталізації брехні в політиці.
Алла Лазарева
Світ
Згідно з новим прогнозом цього року Facebook у Німеччині вдруге втратить користувачів. Найактивніше від інтернет-гіганта відвертається молодь. Винні в цьому передовсім батьки
Флоріан Ґем
Світ
Чому масштабна кампанія із зачистки акаунтів прихильників «Ісламської держави» в Telegram не знищить пропаганду терористів, але ускладнить боротьбу проти неї
Олександр Кореньков
Світ
У розмові з Тижнем німецький історик Карл Шлеґель розповів про специфіку постколоніалізму на пострадянському просторі, потребу залучення ширшого кола учасників до осмислення проблем сучасності для пошуку виходу з них та низові рухи як прагматичну та здорову силу, здатну оновити об’єднану Європу.
Ганна Трегуб
Світ
Чи актуальна сьогодні ідеологія пантюркізму
Михайло Якубович
Світ
Через викриття масштабів утисків і переслідувань уйгур­ської меншини китайським режимом у провінції Сіньцзян під тиском опинилися німецькі підприємства, які мають чи розвивають там виробництво.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Чого чекати від індійсько-російської співпраці на Далекому Сході?
Ольга Ворожбит
Світ
Через будівельний бум у містах пісок став другою після води сировиною, що найбільше продається. Уряд бореться з крадіями піску, але вони не припиняють своєї справи
Крістіан Путч
Світ
Від партизанських казанків до космічних апаратів: що таке термоелектрики і як їх використовують
Олег Фея
Наука
Як діагностують і лікують один із найпоширеніших видів розладу харчової поведінки
Ксенія Фукс
Наука
Той, хто бодай раз відвідував місце виготовлення документа, що посвідчує особу, неодмінно знає про маркери фіксації своєї персональності: фото, ПІБ, підпис, адреса, відбитки пальців тощо. Нема на те ради, такими є характеристики нашого документального образу, створеного всіма цими параметрами вкупі. Та от цікавинка: схожим чином людина ідентифікується вже дуже й дуже давно.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Українському суспільству під час усіх обговорень нинішньої воєнно-політичної ситуації постійно нав’язують схоластичну дискусію, яку в античному світі називали суперечкою про «яйце і курку». Українцям накидають псевдопроблему: що треба робити в першу чергу — визволяти окупованих людей чи звільняти окуповані території.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Де більшовики бачили центр управління підконтрольною українською територією
Станіслав Кульчицький
Історія
Чи звучатиме знову українською світова вокальна класика?
Максим Стріха
Культура
Наталя Бондаренко символічно, але не дуже звично відсвяткувала свій перехід у категорію «сеньйорів» — закінчила магістратуру за фахом психолога й вирішила дарувати літнім людям «друге дихання».
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Четвер 28 листопада, надвечір’я. Кінопалац на Театральній вулиці Старого міста у Львові.
ОНУХ
Авторські колонки