Джерело: звинувачення у постачанні зброї Південному Судану прострочені

28 Червня 2012, 20:15

За його словами, "епізод із звинуваченнями у постачанні у 2008 році українських танків Т-72 в рамках контракту з Міноборони Кенії, які нібито насправді поставлялися в Південний Судан, отримав найбільш широку міжнародну популярність завдяки викриттям сайту Wikileaks в грудні 2010 року в розпал так званого "Кейблгейт".

"Пройшовши етап "інформаційного буму" викриття Wikileaks самі стали предметом міжнародного судового розгляду, і тепер, можна сказати, мають "термін давності, що минув", – заявило джерело.

Співрозмовник агентства наголосив, що ситуація навколо реалізації кенійського танкового контракту неодноразово була прокоментована уповноваженими офіційними особами України, зокрема – керівництвом держкомпанії "Укрспецекспорт" на етапі укладання та реалізації контракту.

"Суть цих заяв можна сформулювати коротко: звинувачення на адресу України є безпідставними і не мали офіційної доказової бази", – сказав він.

Співрозмовник агентства зауважив, що Україна не здійснює міжнародних передач озброєнь в країни, які перебувають під ембарго Ради безпеки ООН, або під будь-якими іншими санкціями міжнародних організацій, і Південний Судан ніколи не був партнером України по ВТС.

Нагадаємо, правозахисна організація Amnesty International 28 червня у своїй заяві повідомила, що в конфлікті в Південному Судані використовується зброя виробництва України.

Як повідомлялося, наприкінці квітня президент Судану Омар аль-Башир ввів надзвичайний режим на кордоні з Південним Суданом. ООН різко засудила конфлікт.

 Зіткнення між Суданом та Південним Суданом відбуваються через нерозподілені, після визнання незалежності останньої,  прикордонні території багаті нафтою. Так, у березні цього року точились бої за володіння нафтовими родовищами у районі Хегліс. У червні 2011 року тривали бої у суданському штаті Південний Кордофан.

На початку цього року голова місії ООН у Південному Судані Хільде Джонсон заявила про можливість початку нової війни між країнами.