За його словами, "епізод із звинуваченнями у постачанні у 2008 році українських танків Т-72 в рамках контракту з Міноборони Кенії, які нібито насправді поставлялися в Південний Судан, отримав найбільш широку міжнародну популярність завдяки викриттям сайту Wikileaks в грудні 2010 року в розпал так званого "Кейблгейт".
"Пройшовши етап "інформаційного буму" викриття Wikileaks самі стали предметом міжнародного судового розгляду, і тепер, можна сказати, мають "термін давності, що минув", – заявило джерело.
Співрозмовник агентства наголосив, що ситуація навколо реалізації кенійського танкового контракту неодноразово була прокоментована уповноваженими офіційними особами України, зокрема – керівництвом держкомпанії "Укрспецекспорт" на етапі укладання та реалізації контракту.
"Суть цих заяв можна сформулювати коротко: звинувачення на адресу України є безпідставними і не мали офіційної доказової бази", – сказав він.
Співрозмовник агентства зауважив, що Україна не здійснює міжнародних передач озброєнь в країни, які перебувають під ембарго Ради безпеки ООН, або під будь-якими іншими санкціями міжнародних організацій, і Південний Судан ніколи не був партнером України по ВТС.
Нагадаємо, правозахисна організація Amnesty International 28 червня у своїй заяві повідомила, що в конфлікті в Південному Судані використовується зброя виробництва України.
Як повідомлялося, наприкінці квітня президент Судану Омар аль-Башир ввів надзвичайний режим на кордоні з Південним Суданом. ООН різко засудила конфлікт.
Зіткнення між Суданом та Південним Суданом відбуваються через нерозподілені, після визнання незалежності останньої, прикордонні території багаті нафтою. Так, у березні цього року точились бої за володіння нафтовими родовищами у районі Хегліс. У червні 2011 року тривали бої у суданському штаті Південний Кордофан.
На початку цього року голова місії ООН у Південному Судані Хільде Джонсон заявила про можливість початку нової війни між країнами.