«Кримські татари складають близько 13% населення автономії, але у структурах управління їх не більше 4-5%. Найменше у міліції (близько 2,5%), прокуратурі (майже 3%), податковій інспекції. А у службі безпеки, митній служби, судовій системі цей відсоток дорівнює приблизно нулю. З приходом «донецьких» він знизиться ще більше», – зазначив Джемілєв в інтерв'ю журналу Weekly.ua.
При цьому Джемілєв вважає, що зміна кадрів у виконавчій владі, яка проходить у Криму, не має етнічної спрямованості.
За його словами, у багатьох випадках кримських татар звільняли від займаних посад не за національною ознакою, а швидше тому, що ці посади потрібні були для «своїх», тобто людей, які приїхали з Донецької області.
«Наприклад, Енвер Джемалетдінов був заступником голови комітету із земельних ресурсів. По роботі до нього претензій не було. Але Енверу прямо сказали, що він повинен поступитися цією посадою людині з Донецька», – розповів він.
«Те саме і з заступником міністра охорони здоров'я Таїром Мусаєвим. Перш, ніж запропонувати йому підшукати іншу роботу, йому висловили купу компліментів щодо його високого професіоналізму. А необхідність звільнення пояснили просто: на його місце прийде людина «з команди», – зазначив Джелімєв.
За його словами, журналісти підрахували, що «зараз керівництво автономії більш ніж на 40% становлять вихідці з Донецька, переважно з Макіївки».
Нагадаємо, з березня 2010 року Раду міністрів Криму очолював виходець з Макіївки Василь Джарти. Він також керував кримським відділенням Партії регіонів. Джарти помер 17 серпня 2011 року через хворобу. Нового керівника Радміну Криму поки не призначено.