Як повідомив сам Мельник, сьогодні до його кабінету в музеї прийшов міністр культури Михайло Кулиняк з трьома чиновниками міністерства й зачитав наказ про його звільнення.
У наказі про звільнення, за словами Мельника, вжито формулювання «за згодою сторін», хоча сам директор музею, як пояснив він, такої згоди не давав і жодних документів щодо цього не підписував.
«Близько місяця тому міністр культури виніс мені догану за якісь там недоліки. Проте пізніше зняв цю догану, усвідомивши свою помилку», – зазначив Мельник.
Відповідаючи на запитання, з чим Мельник пов’язує раптове звільнення з посади, він припустив, що причина може бути в тому, що Нацмузей вкотре відкрито заявив про зникнення картин в Кабміні.
За його словами, неприємності на посаді директора Нацмузею, він має ще відтоді, як музей уперше (улітку минулого року) заявив, що в Кабміні зникли картини, надані музеєм для експонування в урядових кабінетах, і музей вимагає їх повернення.
Мельник також повідомив, що працівники музею поцікавилися в міністра причиною звільнення, проте Кулиняк «не зміг дати будь-якої адекватної відповіді».
«Кулиняк не є фахівець у своїй справі і не відповідає своїй посаді. Я йому про це сказав був у очі. Я йому сказав, що його наказ злочинний», – додав він.
Мельник, за його словами, має намір оскаржувати наказ про його звільнення в суді, «якщо цього захоче колектив і підтримає громадськість».
Нагадаємо, 29 березня головний зберігач Національного художнього музею України Юлія Литвинець повідомила, що дві картини українського імпресіоніста Миколи Глущенка, що належать Національному художньому музею України та експонувалися в Кабміні, зникли, а замість двох інших з'явилися підробки. Згідно з нещодавно проведеної перевірки, музейники не побачили оригіналів «Дніпровських далей», страхова оцінка якої становить 560 тис. 700 грн і «Села біля річки» – 600 тис 750 грн.
У Кабмінеті Міністрів запевнили, що наразі триває перевірка автентичності цих картин, результати якої будуть оприлюднені.