Директор ДБР відмовився розглядати призначення 27 кандидатів на керівні посади

28 Серпня 2018, 11:50

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба вирішив відмовити конкурсній комісії в призначенні переможців конкурсу на 27 керівних посад до територіальних управлінь відомства. Про це повідомляє "Радіо Свобода" у вівторок, 28 серпня. 

За його словами, один із переможців фігурує в кримінальному провадженні щодо державної зради, інший кандидат з членами його родини фігурують в кількох кримінальних провадженнях щодо легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом, ще один кандидат – «тісно спілкується з представниками сепаратистів», інші два – куми, котрі «разом розпочинали свій робочий шлях, разом просувалися по професійній драбині».

 

«Про майно кандидатів, про гектари землі, про їхню приналежність до незаконного отримання коштів ми можемо говорити багато, але на все це повинна дати відповідь НАЗК. Відповіді на всі ці питання я, а також ви всі могли побачити і почути в результатах поліграфу. І я міг з'ясувати особисті, моральні, професійні і ділові якості кожного з кандидатів. Але відповіді було знищено», – сказав Труба.

 

За його словами, рішення не вплине на плани запустити ДБР у вересні.

 

«З приводу заміщення або призначення виконувачів обов'язків. Існує інша комісія, внутрішня, яка також проводить набір працівників у центральний і територіальні апарати. І заступників керівників територіальних управлінь обирає саме внутрішня комісія. Тому будуть призначені заступники, документи на яких перебувають на вивченні у мене», – зазначив Труба.

 

Нагадаємо, що 16 листопада 2017 року конкурсна комісія обрала керівником Держбюро розслідувань Романа Трубу. Згодом президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення Романа Труби Директором Державного бюро розслідувань.

 

Державне бюро розслідувань – центральний орган виконавчої влади, який буде здійснювати правоохоронну діяльність з метою попередження, виявлення, припинення, розкриття і розслідування злочинів, віднесених до його компетенції. Закон "Про Державне бюро розслідувань" був прийнятий Верховною Радою 12 листопада 2015 року і підписанийпрезидентом 14 січня 2016 року. 1 березня документ набув чинності.