НОВИНИ

Порошенко призначив Трубу головою ДБР

Президент підписав указ про призначення Романа Труби Директором Державного бюро розслідувань.

Президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення Романа Труби Директором Державного бюро розслідувань. Про це повідомила прес-служба глави держави.

При цьому Порошенко зазначив, що окрім призначення керівника ДБР, конкурсна комісія також рекомендувала кандидатів на посади заступників керівника.

"Я сподіваюсь, що конкурсний набір слідчих також забезпечить високий професіоналізм, високу транспарентність, високу незалежність цього органу і кожного із слідчих. Для того, щоб ми могли стверджувати що це є абсолютно новітній формат правоохоронної системи України", – зауважив український гарант.

Також президент додав, що, згідно Конституції, ще з 1996 року прокуратура мала бути позбавлена функцій слідства, а також наголосив, що створені всі умови для незалежності Директора ДБР.

Нагадаємо, 16 листопада конкурсна комісія обрала керівником Держбюро розслідувань Романа Трубу.

Про старт конкурсу на посаду директора ДБР оголосили у травні. Спочатку прогнозувалося, що обрання директора ДБР відбудеться приблизно в лютому 2017 року. Потім, згідно з планом пріоритетних дій уряду на 2017 рік, директор ДБРповинен був бути обраний ще до липня 2017 року.

Державне бюро розслідувань - центральний орган виконавчої влади, який буде здійснювати правоохоронну діяльність з метою попередження, виявлення, припинення, розкриття і розслідування злочинів, віднесених до його компетенції. Закон "Про Державне бюро розслідувань" був прийнятий Верховною Радою 12 листопада 2015 року і підписанийпрезидентом 14 січня 2016 року. 1 березня документ набув чинності.