Губенко Дмитро редактор відділу "Світ"

Дипломат: серед нинішніх американських пріоритетів Україна на 200-му місці

Акценти
10 Листопада 2012, 16:53

За словами дипломата, зараз перед Обамою величезні стоять виклики, зокрема у зовнішній політиці.

«Його чотири роки у ній (зовнішній політиці – Ред.) були повним провалом. Усі досягнення були формальні. Перезавантаження з Росією закінчилося тим, що Росія позиціонує себе як дуже серйозного антиамериканського гравця, і це дуже небезпечно. Офіційна політика Кремля веде того, що російський народ відчуває США своїм ворогом. Повний провал на Близькому Сході – Сирія, Іран, Ізраїль. У січні в Ізраїлі на виборах переможе права коаліція, і ми постаємо напередодні серйозної війни на Близькому Сході. Обама від цього усунувся і нічого не робить», – заявив Щербак.

«Перезавантаження провалилося, і політики щодо Східної Європи, зокрема України, немає. Є заяви, що США не подобається те, що Україна відхиляється від демократичних стандартів, але це не політика. Перед Обамою стоїть вибір: він прийде новою людиною в Овальний кабінет, і перед ним стоятимуть усі ці виклики. Від його вибору залежить доля і Сполучених Штатів, і всього світу», – вважає він.

Втім, прогнози, що зі сторони США будуть різкі заяви і жести в сторону України, на думку Щербака, не справдяться.

«Щодо України політика не зміниться. Були якісь сподівання, що будуть різкі заяви і жести, але я не думаю, що це справдиться. Але почекаємо, яким буде новий державний секретар. Він теж вносить багато особистого в політику. Але в цілому нічого не зміниться. Україна зараз на 200-му місці серед американських пріоритетів, і це теж серйозний провал. За Україну іде величезна геополітична битва. Путін – головний ворог України, і він нищить опір, навіть дуже слабкий опір цього керівництва України. Америка ж усунулася, Європа теж у розгубленому стані. Ситуація дуже складна», – заявив він.

Нагадаємо, Барак Обама здобув перемогу на президентських виборах у США.

Посол США в Україні Джон Теффт заявив, що після виборів політика США щодо України не зміниться.

94