Досудове розслідування щодо російських військових завершать за кілька місяців – СБУ

24 Травня 2015, 21:39

Досудове розслідування у справі щодо затриманих російських військових ГРУ ГШ ЗС РФ Алєксандра Александрова та Євгена Єрофеєва може бути завершене за кілька місяців. Про це повідомив начальник Головного слідчого управління СБУ Василь Вовк.

"Обвинувальний акт щодо вказаних осіб буде розглядатися українським судом, і вирок буде винесено цим судом від імені України. Упевнений, за 2-3 місяці впораємося із досудовим розслідуванням", – заявив Вовк.

При цьому він додав, що Міжнародний кримінальний суд може використати матеріали українського кримінального розслідування щодо Александрова та Єрофеєва як окремий факт масштабної російської агресії, один із доказів у Гаазькому трибуналі щодо військових злочинів, вчинених вищими посадовими особами РФ.

"Він може допитати російських військових, провести інші процесуальні дії за їх участі", – уточнив Вовк.

Як повідомлялося, суд узяв під варту обох російських військових, затриманих у травні під Щастям. Російські спецназівці потрапили в полон, коли у складі диверсійно-розвідувальної групи намагалися захопити стратегічний міст в районі Щастя.

Один з військових РФ – Алєксандр Алєксандров, сержант з третьої бригади спецназу в Тольятті (РФ), контрактник, служить з 12 грудня 2012 року. Він розповів про те, що група базувалася в Луганську, а приїхав в Україну "захищати" область. Александров під час допиту також назвав усі прізвища та позивні членів їхньої групи. Другий – капітан Євген Єрофєєв родом з Куйбишева.

У Кремлі намагаються відхреститись від полонених росіян. Прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що російських військових на Донбасі немає, а питання проперевірку інформації із затримання спецназівців потрібно адресувати не в Кремль, а в Міноборони. Пізніше в Міноборони Росії назвали затриманих в Україні працівників ГРУ "колишніми військовими", і попросили їх звільнити.

Дивіться також: СБУ показала фото членів групи затриманих ГРУшників