Згідно з дослідженням, 2012 року насильницькою була кожна десята з 3636 зафіксованих протестних акцій. При цьому 62% насильницьких акцій мали політичне забарвлення.
Також різко зросла участь у подібних акціях невідомих осіб. За підрахунками експертів, 2012 року «групами невідомих» здійснено 58% насильницьких акцій, тоді як попереднього року – лише 32%.
Водночас автори дослідження наголошують, що значний відсоток таких акцій був пов’язаний з виборами до Верховної Ради, зокрема, з конфліктами на дільницях в ході підрахунку голосів. Відтак 50% насильницьких акцій 2012 року були спрямовані проти політичних партій.
Водночас кількість насильницьких акцій проти правоохоронних органів порівняно з попереднім роком практично не змінилася (близько дванадцяти подій).
«Зростання насильства у 2012 році відбулося насамперед за рахунок незаконних дій груп найманців з метою тиску на політичних конкурентів напередодні парламентських виборів», – підсумовують автори дослідження.
Нагадаємо, за даними результатів дослідження, проводеного в Україні Київським міжнародним інститутом соціології, 2012 року Україна досягла найвищого рівня протестних настроїв за роки Незалежності.
Водночас 2012 року в Україні зросла кількість судових заборон мирних зібрань.
За словами експерта, більшість судів обґрунтовують свої заборони мирних зібрань радянськими правовими актами.