НОВИНИ

В Україні зростає кількість судових заборон мирних зібрань

В Україні зросла кількість судових заборон мирних зібрань: у 2012 році суди задовольнили позови щодо обмеження права на мирне зібрання у 349 випадках, у 2011 – у 237 випадках. Про це свідчить дані Державної судової адміністрації.

Йдеться про категорію справ щодо проведення зборів, мітингів, походів і демонстрацій; протидії діяльності товариств, установ, інших організацій, які посягають на конституційний лад та права і свободи громадян.

Як стало відомо, зустрічний позов щодо усунення обмежень права на мирне зібрання за минулий рік було задоволено лиш одного разу, у 2011 році  - 7 разів.

Разом з тим, за даними Центру політико-правових реформ, в окружних адміністративних судах минуло річ було ухвалено 358 постанов про заборону мирних зібрань, у 2011- 227 таких  постанов. У центрі відзначають, що не всі постанови потрапляють до Єдиного держреєстру судових рішень, тому реальна кількість рішень може бути ще більшою.

Лідирує у кількості заборон мирних зібрань Харківська область, за нею йдуть Крим, Київська і Миколаївська області.

Зокрема, майже третина усіх заборон припадає на Харків, де крім інших зібрань, забороняли мітинги і пікети біля Качанівської колонії, де перебувала Юлія Тимошенко.

 Заступник голови Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда звертає увагу, що що 2012 рік дав додаткові приводи для обмеження свободи мирних зібрань. Серед них: Євро-2012, під час якого активісти хотіли привернути увагу іноземців до важливих проблем в Україні, ухвалення мовного закону, який викликав обурення у великої частини українського суспільства, а ще парламентські вибори, у ході яких у багатьох регіонах забороняли політичні акції окремих політичних сил.

Куйбіда вказує, що від початку 2010 року – року вступу на пост президента  Віктора Януковича, зростання кількості судових заборон мирних зібрань є постійною тенденцією. Також він відзначає, що мітинги все частіше забороняють з часу проведення "судової реформи, яка узалежнила суддів від політичної влади".

Експерти звертають увагу, що порівняно з 2009 роком (до проведення судової реформи за поданням президента Януковича) кількість заборон зросла у чотири з половиною рази.

Читайте також: Протягом 2012 року українці протестували проти "язика", закону про наклеп і фальсифікацій на виборах

 Нагадаємо,згідно з опитуванням, проведеним Фондом"Демократичні ініціативи" спільно з соціологічною службою Центру ім.Разумкова у грудні 2012 року, готовність 35% українців готові брати участь в акціях протесту у разі порушення їх прав та інтересів .

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.