«Дорожня карта» не зможе передбачити все необхідне для миру на Донбасі – Кучма

20 Жовтня 2016, 15:05

Представник України в Тристоронньої контактній групі, другий президент України Леонід Кучма висловив сумнів у тому, що «дорожня карта» щодо імплементації Мінських угод зможе передбачити все необхідне для реального забезпечення миру на Донбасі.

Про це у Facebook написала його прес-секретарка Дарина Оліфер за підсумками зустрічі лідерів країн Нормандської четвірки в Берліні.

«Якщо судити з коментарю президента Петра Порошенка, який він зробив після закінчення зустрічі, то, безперечно, це крок вперед. Правда, треба проаналізувати, що сказали інші учасники Нормандське четвірки», – наводить Оліфер коментар Кучми.

На його думку, відсутність спільної заяви свідчить, що спільна думка ще далеко не досягнута.

«Звичайно, позитивним кроком є домовленість щодо підготовки дорожньої карти імплементації Мінських угод. І дуже правильно, що її розробку доручили міністрам закордонних справ, які на це мають право, і обов'язки. На відміну від Тристоронньої контактної групи, яка тільки може давати пропозиції і рекомендації», – вважає Кучма.

«Хоча, судячи з коментарів учасників зустрічі, є сумнів, чи вдасться в дорожній карті передбачити все те, що потрібно для реального забезпечення миру на Донбасі», – резюмував другий президент України.

Нагадаємо, в ніч на 20 жовтня завершилися переговори лідерів чотирьох країн  «нормандського формату» – президента України Петра Порошенка, канцлера Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Франсуа Олланда та президента Росії Владіміра Путіна.

Лідери країн «нормандського формату» погодили розробку та затвердження «дорожньої карти» щодо імплементації мінських угод, засновану на пропозиціях, внесених Берліном і Парижем.