Доповідач ПАРЄ: Представники української правлячої партії визнали справедливою критику системи судочинства

Акценти
30 Червня 2013, 14:50

«Опоненти наполягали на тому, що резолюція має бути нормотворчим документом. Як доповідач, я погодився, бо рішення Європейського суду з прав людини стосовно Юлії Тимошенко чітко каже, що її було ув’язнено з інших причин, які не входять до визначення «правові». Тобто – з політичних причин», – розповів він.

 «Згадаємо, що тільки Україна та Росія мають вироки Європейського Суду з прав людини за статтею 18 Європейської Конвенції, – за незаконне взяття під варту. Україна – двічі за рік», – зазначив доповідач ПАРЄ.

Найважливіше, на його думку, – що в резолюції збереглася вимога до країн, чиє законодавство дозволяє під приводом боротьби із зловживанням владою надуживати позбавленням волі,  змінити ці закони.

«Іншим здобутком, вважаю, є те, що сам звіт був ухвалений без поправок. А звіт, якщо Ви його читали, містить дуже жорстку критику української системи судочинства. Оскільки представники української правлячої партії проголосували за нього, то роблю висновок, що мою критику вони вважають справедливою», – наголосив він.

Омтзіг також додав, що звіт визначає екс-прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко політичним в’язнем, згідно з нормою, яку затвердила Парламентська Асамблея Ради Європи в жовтні минулого року.

«Цей момент є дуже важливим для України, яка сподівається невдовзі підписати з Європейським Союзом угоду про асоціацію. Згідно з вимогами Копенгагенського договору, не може бути політичних в’язнів у країнах, які перебувають у близькому партнерстві з ЄС та в перспективні сподіваються на  ймовірне кандидатство. Ця резолюція містить правові механізми, які можуть допомогти вирішити проблему як Тимошенко, так і Луценка. Бо помилування колишнього міністра внутрішніх справ не означає його повноцінне відновлення в громадянських правах. Він не визнаний невинним», – пояснив він.

Повний текст інтерв'ю із Пітером Омтзігом читайте тут.

Як повідомлялося, ПАРЄ виключила з резолюції про розмежування політичної та кримінальної відповідальності згадки будь-якої конкретної країни. Таким чином, з тексту зникли згадки про Україну і справи екс-прем'єра Юлії Тимошенко і екс-міністра Юрія Луценка.

Позначки:
90