Допомога Україні залишиться незмінною попри діалог Трампа й Зеленського – Берлін

27 Вересня 2019, 17:37

Німеччина не коментуватиме стенограми телефонної розмови президентів України та США Володимира Зеленського та Дональда Трампа, у якій ішлося про німецьку канцлерку Ангелу Меркель. Про це у п’ятницю, 27 вересня, заявив речник німецького уряду Штеффен Зайберт на брифінгу в Берліні.

 

«Ми не коментуємо розшифровки телефонних розмов», – розповів Зайберт.

 

Однак, він констатував, що Німеччина останнім часом зробила чималий внесок у захист суверенітету та територіальної цілісності України, здійснення нею реформ.

 

«І ми будемо продовжувати брати активну участь», – запевнив Зайберт, додавши, що якщо американській стороні бракує інформації, Берлін готовий надати всі необхідні цифри.

 

Нагадаємо, 25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму розмови Трампа і Зеленського за 25 липня, яка стала приводом до імпічменту президента США.

 

У розмові, зокрема, мова йшла про канцлерку ФРН Ангелу Меркель. Трамп нарікав, що Німеччина «майже нічого не робить» для України.

 

«Німеччина майже нічого для вас не робить. Все, що вони роблять, – балаканина, і я думаю, це те, про що ви дійсно повинні запитати. Коли я спілкувався з Ангелою Меркель, вона говорила про Україну, але вона нічого не зробила. Багато європейських країн вчиняють так само. І, я думаю, вам на це треба звернути увагу», – йдеться в цитаті Трампа зі стенограми.

 

Зеленський із твердженням Трампа погодився: «Так, ви абсолютно праві не просто на 100%, а на 1000%», – сказав він.

 

Згодом Зеленський заявив, що думав, нібито опублікують тільки репліки Трампа.