Донька Скріпаля відмовилась від допомоги Росії

5 Квітня 2018, 22:08

Юлія Скріпаль, донька отруєного у британському Солсбері екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля, на яку теж було скоєно напад, відмовилась від консульської допомоги з боку Росії. Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ Великої Британії.

 

"Ми передали Скріпаль пропозицію посольства Російської Федерації щодо консульської допомоги. Скрипаль тепер може вибрати, чи варто прийняти цю пропозицію, але сьогодні вона цього не зробила", – йдеться у заяві британського відомства.

 

Нагадаємо, напередодні 33-річна Юлія Скріпаль зробила першу офіційну заяву від того часу, як вийшла з коми після отруєння у британському місті Солсбері. 

 

5 квітня спецслужби Великої Британії повідомили, що змогли вирахувати ймовірне місце виробництва нервово-паралітичної речовини "Новичок", якої отруїли колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочку. Фахівці змогли встановити джерело речовини "за допомогою наукового аналізу та інформації розвідки" через кілька днів після отруєння в Солсбері. Як зазначається, мова йде про нібито "секретну російську лабораторію" За даними The Sun, "секретна лабораторія" може знаходитися в московському районі Ясенево.  

 

Як повідомлялося, Організація по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) повідомила, що результати експертизи щодо токсичної речовини, якою були отруєні колишній шпигун Сєргєй Скріпаль та його дочка, слід очікувати на початку наступного тижня. 

 

3 квітня експерти з хімічної лабораторії Porton Down, що у Великій Британії не змогли встановити, де була виготовлена нервово-паралітична речовина "Новичок", якою отруїли екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньку Юлію. Для того, щоб визначити походження речовини, потрібні інші матеріали, деякі з них – розвідувальні дані, доступ до яких має уряд. У Міністерстві закордонних справ Британії відповіли тим, що вони все ще переконані, що за атакою у Солсбері стоїть Росія, оскільки мають ширші дані розвідки.

 

Раніше виконавча рада Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) заявила про проведення  4 квітня зустрічі щодо отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок" колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у британському місті Солсбері. 

 

30 березня Юлія Скріпаль, дочка колишнього російського розвідника Сєргєя Скріпаля, яка прийшла до тями після отруєння, почала їсти та пити. У лікарні Salisbury NHS Foundation Trust розповіли, що стан дівчини швидко покращується і більше не оцінюється як критичний.

 

29 березня BBC повідомило, що Юлія Скріпаль, дочка колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, яких отруїли на території Великої Британії, прийшла до тями та почала розмовляти.

 

Раніше стало відомо, що Юлія Скріпаль вийшла з критичного стану.