На вершині одного з териконів шахти імені Челюскінців шахтарі-пенсіонери спалили прапори фашизму та більшовизму. Подібна акція, організована звичайними шахтарями, відбувся у Донецьку вперше.
«Ми два українці з Донецької області. Сьогодні, коли 70 років тому почалася бойня, яку розв’язали дві сатанинські сили: одна – з Москви, інша – з Берліну, солідаризуємось з рішенням ОБСЄ. У ньому обидва ці кровожерні режими визнали винними в цій бойні. – Тому ми спалили два сатанинських знаменна, бо вони уособлюють ці дві сили: гітлерівську і сталінську. Ми – двоє шахтарів на пенсії. Один – з Донецька, інший – з Вугледару, хочемо сказати тим, хто ще не розуміє, що таке ці прапори. Якщо ми європейці, то з такими прапорами у гості ніхто нікуди в Європі не ходить. Гадаю що сьогодні всі люди доброї волі підтримають те, що ми зробили, і будуть робити теж саме».- розповідає Олександр Луцик
Олександр Луцик – шахтар-пенсіонер, який має 27 років підземного стажу, він – голова профспілки шахтарів-бандерівців. Віктор Міхащенко має 18 років підземного стажу.
Як повідомлялось, 17 червня Конституційний суд України визнав, що використання червоного прапора для увічнення Дня перемоги суперечить нормам Конституції.
20 травня Янукович підписав закон про порядок офіційного використання копій Прапора Перемоги. Закон передбачав однією з форм увічнення Дня перемоги офіційне підняття 9 травня копій червоного прапора Перемоги на будинках поруч із державним прапором.
9 травня під час урочистої ходи Хрещатиком з нагоди вшанування 66-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні червоний прапор несли попереду державного.
В результаті прийняття цього закону на День Перемоги у Львові відбулися зіткнення між представниками патріотичних сил і представниками партій КПУ, «Родина», «Русское единство», які попри заборони суду розгорнули червоний прапор. За даними міліції, постраждали 14 людей, було затримано 9 осіб. Міліція вважає, що ситуацію спровокували «свободівці».
Нагадаємо, 1 липня 2009 року Парламентська асамблея ОБСЄ виступила із резолюцією «Воз’єднання розділеної Європи». У ній комунізм прирівняли до нацизму і закликали до засудження тоталітарних режимів на міжнародному рівні.