Донецька міськрада підтримала мовний закон

28 Липня 2012, 02:18

В заяві наголошується, що цей закон «врегулював використання мов в Україні на підставі сталих мовних традицій».

«Положення закону повністю відповідає нормам європейського права, міжнародним зобов'язанням України щодо захисту прав людини, забезпеченню вільного і безперешкодного розвитку регіональних мов і мов меншин. У законі гармонійно збалансовані інтереси різних мовних груп в Україні на основі беззаперечного пріоритету прав людини і громадянина, взаємоповага і взаєморозуміння», – йдеться в заяві.

«Наше спільне завдання – виправдати довіру виборців, не допускати конфронтації, зміцнювати єдність країни і тим самим забезпечити прогресивний розвиток територіальних громад, регіонів і держави – сильної, незалежної України», – заявили депутати міськради. І закликали «всі здорові, по-справжньому демократичні сили в Україні, об'єднатися на захист прийнятого закону, свободи і прав людини на європейські цінності», – заявили депутати міськради.

Нагадаємо, 25 липня представники опозиційних фракцій Дніпропетровської міської ради заявили, що депутати міськради від Партії регіонів порушили регламент міськради, аби ухвалити заяву про підтримку затвердженого Верховною Радою закону «Про засади державної мовної політики». За словами опозиціонерів, іще навіть до формування порядку денного і до реєстрації депутатів, всупереч регламентові, регіонали взяли слово і зачитали заяву про підтримку закону.

 Також 25 липня Харківська обласна рада на позачерговій сесії   підтримала закон "Про основи державної мовної політики". В той же день депутати Сумської міськради прийняли два звернення – до президента Віктора Януковича і до голови Верховної Ради Володимира Литвина – з проханням не підписувати мовний закон.

13 липня депутати Рівненської обласної ради одноголосно  ухвалили звернення до президента з вимогою не допустити набуття чинності мовного закону, який, за їхніми словами, дестабілізує ситуацію в Україні. Попередньо аналогічне звернення ухвалила Рівненська міська рада.

12 липня Черкаська міська рада в звернулася до президента із проханням відправити закон про засади державної мовної політики на доопрацювання у Верховну Раду.

Закон «Про принципи державної мовної політики» був прийнятий 3 липня. Закон  зберігає за українською мовою статус державної, надаючи при цьому статус регіональних мов, які є рідними і використовуються не менш ніж 10% громадян, що проживають на одній території. Закон допускає ведення діловодства на регіональних мовах, а також ведення юридичної та судової документації, навчання, теле- і радіомовлення. У той же день опозиційні сили, низка громадських діячів і діячів культури почали акції протесту.