НОВИНИ

Черкаські депутати вказали Януковичу на недоліки мовного закону

Черкаська міська рада в звернулася до президента Віктора Януковича із проханням відправити закон про засади державної мовної політики на доопрацювання у Верховну Раду. Про це сказано в зверненні депутатів, прийнятому на засіданні сесії у четвер, 12 липня.
За звернення проголосували 37 з 39 присутніх у залі депутатів (усього в міськраді 60 депутатів). 
 
Також депутати просять Януковича провести експертне обговорення закону для внесення до нього поправок. "Основним, принциповим недоліком закону є відсутність відповіді на ключове питання - визначення, насамперед, захисту і впровадження державної мови, а також установлення чіткого розмежування з регіональною мовою і порядком її використання", - сказано в тексті звернення.
 
Депутати також наполягають на тому, що вищих навчальних закладах навчання має вестися державною мовою. Також державна мова має вживатися в засобах масової інформації, які мають всеукраїнський статус - як друкованих, так й електронних. 
 
Крім цього депутати вказують на те, що закон є декларативним і не може бути впроваджений через відсутність бюджетного фінансування. 
 
Вони наполягають, що підписання закону може викликати значну соціальну напругу в суспільстві та безпідставно збільшити витрати державного та місцевого бюджетів.
 
Нагадаємо, 3 липня Рада прийняла закон "Про засади державної мовної політики", що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.Після цього почалися акції протестів проти цього закону в кількох містах.
 
Зокрема, в Черкасах 6 липня "Беркут" розігнав наметове містечко захисників української мови. Під час акції правоохоронці затримали двох депутатів міської ради від "Батьківщини" Максима і Миколу Булатецьких, а також активіста Ярослава Нищика під час знесення наметового містечка опозиції.

У наступні дні після розгону наметового містечка акції на захист української мови у Черкасах продовжилися. 10 липня суд зняв обвинувачення з двох затриманих під час знесення наметового містечка на Соборній площі міста 6 липня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.