Округ№ 50, ОВК розташований в будівлі Центру творчості у Покровська. Серед лідерів на різних дільницях за мажоритарної системою – мер Покровська Руслан Требушкін, який йде від “Опозиційного блоку”, самовисуванець Андрій Аксьонов, що є мером Добропілля та адвокат Тетяна Романцова від “Слуги народу”. Головна боротьба відбувається між двома мерами, до яких у громадськосіт та правоохоронних органів були претензії. Требушкін досі перебуває в базі “Миротворця” за підтримку незаконних збройних формувань, фактично разом з родиною проживає у Києві, хоча з 2015 року обраний головою Покровська. Аксьонова звинувачують у отриманні російського паспорту в Криму, він був відсторонений від виконування обов’язків під час розслідування кримінальних справ, його навіть оголошували у розшук, але потім суд призначив йому нічний арешт, а згодом змінив умови на особисті зобов’язання.
Читайте також: Парламентські вибори 2019. Перебіг і результати голосування
Обидва кандидата заявили, що за підрахунками штабів вони мають впевнену перемогу. І вже в ніч на понеділок під будівлею ОВК почались протести: з’явилась труна з надписом “Смерть фальсифікаціям”, наметове містечко та навіть шини, через які відбулись сутички з правоохоронцями. Активісти наголошували про факти фальсифікацій з підрахунком, в тому числі, масових вкидувань бюлетенів, на користь Требушкіна. За словами протестувальників, кількість голосів на паперових протоколах та на сайті ЦВК значно відрізняються. ОВК перервало роботу, а у будівлю увійшли спецпризначенці. Під натиском громадських активістів поліція зі зброєю була змушена покинути приміщення, але після цього голові ОВК стало зле і її забрала швидка. Тільки через деякий час комісія проголосувала за продовження роботи, проголосував про призначення нового голови. Але сутички тривають: серед ночі на вівторок до ОВК приїхав сам Руслан Требушків, за словами свідків, після цього процес передавання документів знов загальмувався.
Округ№51, ОВК розташований на КПВВ “Майорськ”, входить дві дільниці, які розташовані в колишньому дитячому садочку на станції Майорська, поруч з КПВВ. Мешканців, що живуть на вільній території цього округу — не більше, ніж півтори тисячі. Зареєструвались 26 кандидатів, більшість з яких так і не доїхали до округу, що знаходиться на лінії фронту. Тут же балотувалась Надія Савченко, якій не дозволили поїхати на окуповані території, щоб агітувати за себе. Але це ніяк не завадило зробити це її конкурентам, які просто проплатили завезення на десятках автобусів людей з окупованої Горлівки та Микитівки, що мають можливість голосувати на цьому окрузі, змінивши дільницю. Весь день голосування там було доволі напружено: постійно з’являлась інформація щодо мінування КПВВ, кількість спостерігачів, кандидатів та преси в рази перевищувала кількість тих, хто приходив на дільницю голосувати. Під час підрахунку голосів у в обидвох невеличких кімнатах, де розташовані дільниці, всю ніч знаходилось понад 60 людей, процес проходив дуже бурхливо. Кандидати, які були присутні на підрахунках, кажуть про наявність суттєвої кількості порожніх бюлетенів, припускаючи, що використовувались ручки з чорнилами, які зникають.
Читайте також: Монокоаліція чи перемовини. День виборів у штабах провідних політичних партій
Не обійшлось без “замінування” й буділві ОВК. В результаті переможцем став самовисуванець-пенсіонер, який з початку війни живе у Києві та відомий підтримкою проросійських сил на Донбасі. За інформацією від місцевих мешканців, від представників цього кандидату пропонували певну суму до голосування, і в двічі більшу після його перемоги. “У Зайцевjve представники цього кандидата у процесі агітації розповідали, як кльово жилося при СРСР, купували дітям слабоалкоголку і платили людям похилого віку за носіння футболок “Ніхто крім нас”, – написала в своєму Facebook правозахисниця Тетяна Заровна. Зважаючи на невелику кількість виборців, така “агітація” не виглядає вже дуже затратною.
Округ№52, ОВК розташований в будівлі профспілки робітників вугільної промисловості в Торецьку. Частина округу не голосує, бо до нього належить окуповане Дебальцеве. Проблеми на ОВК почались в першу ніч, цей округ останнім з усіх в Донецькій області почав подавати хоч якусь інформацію на сайт ЦВК. Перші цифри почали з’являтися тільки після обіду в понеділок. Робота ОВК була частково паралізована, бо їй заважали невідомі люди, які представлялись журналістами, але мали дивні посвідчення з різних міст. Пізніше приїхала депутатка від платформи “За життя” Наталя Королевська, яка теж втручалась у роботу комісії. За інформацією членів ОВК, вони отримали дві сотні скарг щодо порушень, але більшість з них не підтвердилась. Кілька дільниць були відправлені на перерахунок, напруження в самій кімнаті, де засідає комісія зростає. Спочатку лідером перегонів за мажоритарною системою був представник партії “Батьківщина” Євген Яковенко, якого активісти звинувачували у відвертому підкупі виборців, але потім кількість голосів за представника платформи “За життя” Олега Погодіна стала більшою. На ранок вівторка опрацьовано тільки половина протоколів з 30 виборчих дільниць, лідер залишається.
Читайте також: Кодекс із відкладеною дією
На цей момент маємо сім округів на Донеччині, де вже опрацювали протоколи та підтвердили переможців. Це три представника “Опозиційного блоку”, три самовисуванця і один — кандидат від “Опозиційної платформи “За життя”. Результати щодо лідерів партійних перегонів не такі різноманітні — на всіх округах перемагає “За життя”.