Додон скасував указ про розпуск парламенту Молдови

11 Червня 2019, 11:55

Президент Молдови Ігор Додон повідомив, що скасував підписаний у неділю в.о. президента Павлом Філіпом указ про розпуск парламенту. Про це Додон повідомив у вівторок, 11 червня, на брифінгу після засідання Вищої ради безпеки, передає молдавське видання Newsmaker.

 

"Я консультувався з фракціями, що указ про розпуск (парламенту – ЄП.) Філіпа не відповідає Конституції. Сьогодні я підписав указ про його скасування", – розповів президент Молдови.

 

Як повідомлялося, тимчасово виконуючий обов'язки президента Молдови, заступник голови Демократичної партії Павел Філіп підписав указ про призначення дострокових парламентських виборів на 6 вересня цього року.

 

Європейський Союз позитивно прокоментував прийняте 8 червня парламентом Молдови рішення щодо формування урядової коаліції та ще раз закликав всі залучені сторони до спокою й стриманості, а також до пошуку виходу з нинішньої політичної кризи демократичними засобами. 

 

Своєю чергою, Служба безпеки України для недопущення загострення ситуації в Кишиневі посилила контррозвідувальний режим на в`їзді до Молдови через територію України щодо радикально налаштованих росіян. 

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що ситуація у Молдові є ймовірною загрозою для півдня України.