Домовленості про приїзд колишніх високопосадовців під час травневих переговорів у Брюсселі досягли голова Європарламенту Мартін Шульц і прем’єр-міністр України Микола Азаров. Зустрівшись з Патом Коксом і Александром Квасневським перед їх від’їздом до Києва, Шульц висловив сподівання, що ця місія «стане проривом, який допоможе Україні звернутися до проблем верховенства права та незалежності судової системи».
Голова Європарламенту додав, що Кокс і Квасневський матимуть доступ до всіх документів справ, а також до адвокатів, прокурорів та інших чиновників. Європарламент, в свою чергу, надаватиме юридичну та логістичну підтримку в їх роботі. Тим часом, заступник голови комітету Верховної Ради з питань правосуддя, депутат від Партії регіонів Валерій Бондик вважає юридичний статус Пата Кокса і Александра Квасневського сумнівним. «Що це за статус «спостерігачі»? Яким національним законодавчим актом визначене це слово? Спостерігачі передбачені в межах виборчого законодавства», – наголосив регіонал.
Нагадаємо, у середині травня прем’єр-міністр Микола Азаров під час візиту до Брюсселю погодився з вимогами Європейського парламенту послати в Україну групу медиків для лікування Юлії Тимошенко та міжнародних спостерігачів для нагляду за перебігом її судового процесу.
У свою чергу Міністерство юстиції домовилося з американською юридичною компанією Skadden провести незалежну оцінку судового процесу над колишнім прем'єр-міністром Юлією Тимошенко.