«У той час як з вуст президента Віктора Януковича та високопоставлених чиновників з його адміністрації знову і знову чути про те наскільки українському керівництву важливе прагнення до демократичного порядку європейського зразку, здається, що готовність визнати громадянське суспільство важливим компонентом освіченої демократії, є не надто можливою. І при найближчому розгляді це не знається дивним. Янукович та його прем’єр-міністр Микола Азаров виросли за радянської системи, коли підозрілим було все, що не походило зі спільної кухні, де все визначала Комуністична партія. Зусилля Києва звільнити політичну боротьбу від неконтрольованого впливу та зміцнити вертикаль влади є очевидними», – зазначає видання.
«Коли Україна стала незалежною в 1991 році, крім кількох дисидентів взагалі не було основ для побудови громадянського суспільства та створення демократичної держави. Крім того ми маємо ще одну проблему. Політики, які тоді мутували з комуністів в національних демократів, як і раніше утворюють внутрішнє ядро влади», – заявив в коментарі виданню Євген Захаров.
«Оновлення не відбулося, і це розчарувало населення. Населення реагує більше покорою, а не протестом. І це зрозуміло. У 2004 році люди вийшли на вулиці через кричущі фальсифікації заради демократії. Помаранчева революція привела до влади тандем Ющенко і Тимошенко, які програли свій кредит довіри через нескінченні сварки. Між тим зростає також і розчарування фальсифікатором виборів 2004 року та переможцем 2010 Януковичем. Але за Тимошенко більше ніхто не хоче з власної волі вийти на барикади зі зброєю в руках…Тому громадянське суспільство більше не знає, на кого воно повинно ставити в майбутньому. Проблема полягає й у тому, що більше немає довіри не тільки до політиків, а й до ключових державних інститутів, таких як поліція та судові органи», – пише Die Neue Züricher Zeitung.