НОВИНИ

Янукович розвиватиме громадянське суспільство за своєю стратегією

Президент України Віктор Янукович 24 березня підписав Указ про Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Документ підписаний для створення сприятливих умов для подальшого розвитку в Україні громадянського суспільства, запровадження ефективного механізму взаємодії його інститутів з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.  

Стратегія спрямована на утвердження громадянського суспільства як гарантії демократичного розвитку держави, запровадження громадського контролю за діяльністю влади та проведення регулярних консультацій із громадськістю з важливих питань життя суспільства і країни.  

Відповідно до Стратегії, державна політика сприяння розвитку громадянського суспільства, зокрема, передбачатиме створення сприятливих законодавчих, фінансових, податкових та організаційних умов для утворення та функціонування інститутів громадянського суспільства, удосконалення процедур проведення місцевих референдумів, мирних зібрань, загальних зборів (конференцій), громадських слухань членів територіальної громади за місцем проживання.  

Стратегія також передбачає запровадження систематичних консультацій органів влади з громадськістю у процесі прийняття рішень, завчасного оприлюднення проектів відповідних актів на офіційних веб-сайтах цих органів.  

У документі, крім того, йдеться про запровадження єдиного порядку розподілу коштів для державної фінансової підтримки програм та проектів інститутів громадянського суспільства на конкурсній основі.

Нагадаємо, 22 березня Верховна Рада прийняла закон про громадські об'єднання. Закон встановлює більш широкий термін «громадські об'єднання» - об'єднання фізичних осіб, громадські спілки, об'єднання юридичних осіб приватного права з можливістю членства в них фізичних осіб.

Закон передбачає, що реєстрація громадських об'єднань проводиться безкоштовно. Крім того, обмежуються підстави для відмови в їх реєстрації і скорочуються терміни реєстрації до 7 днів.

Закон буде введений в дію з 1 січня 2013 року.

Читайте також: Як «професійні» політики компрометують реформи

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.