Діаспора закликає США підтримати резолюції, що передбачають санкції для українських можновладців

8 Січня 2014, 13:43

«Захоплююча Революція Гідності десятків і сотень тисяч мирних українців на головному Майдані у Києві протягом останніх тижнів тепер входить у складний і небезпечний етап», – йдеться у заяві.

Віктор Янукович, який зміг дожити до цього часу тепер застосовує те, що посольство США в Києві назвало "моделлю цілеспрямованого насильства і залякування". На думку Українського Конґресового Комітету Америки (УККА), для активістів Майдану, які організовують загальнонаціональний рух, інтеграції до західних інституцій означає «не лише забезпечення їхньої безпеки, але й фактично визначення політичної ідентичності себе та свого народу»

Українська діаспора у США також нагадала про Тристоронню заяву президентів України, США та Росії, підписану у січні 1994 року, «яка вимагає, принаймні, участі Вашингтона, коли безпека України знаходиться під загрозою в обмін на зобов'язання України відмовитися від ядерної зброї і приєднання до Договору про нерозповсюдження  ядерної зброї як неядерна держава».

Український Конґресовий Комітет Америки закликав США підтримати резолюції Сенату №319 та Палати представників №447, які закликають до вибіркових санкцій проти представників українського уряду і їхніх корумпованих дій; розширити «закон Маґнітського», включивши в нього"клан" Януковича, олігархів та сили безпеки, які його підтримують, а також тих російських чиновників, які погрожують Україні.

Представники української діаспори також закликали США заморозити заявки Росії на членство в ОЕСР та інших міжнародних організаціях і публічно засудити економічну агресію Росії та порушення Тристоронньої заяви, фінального акта НБСЄ, угоди СОТ та інших міжнародних договорів та угод.

Крім того УККА закликав до фінансової підтримки з боку США: підтримати витрати на демократичні програми і громадянське суспільство на рівні 2013 року, а також забезпечити негайне надзвичайне додаткове фінансування для боротьби із зусиллями режиму блокувати доступ громадськості до інформації.