Діаспора стурбована рішенням Апеляційного суду у “газовій” справі

31 Грудня 2011, 13:48

Про це йдеться у прес-релізі організації, повідомляє прес-служба партії «Батьківщина».

«Світовий Конґрес Українців вбачає тісний зв’язок між таким рішенням та низкою послідовних дій владних структур України в цій справі, серед яких насамперед невиправданий арешт лідера опозиції Юлії Тимошенко, судовий процес, який не відповідав міжнародним стандартам справедливості, прозорості та незалежності, а також засудження за політичні рішення на основі застарілого законодавства радянського типу», – наголошується у заяві.

Конґрес поділяє висловлені на цю тему заяви провідних держав світу та високих міжнародних інституцій, в яких наголошується на політичній вмотивованості рішення Апеляційного суду, висловлюється занепокоєння станом демократії і верховенства права в Україні, а також стверджується думка про віддалення України від європейських цінностей.

«Світовий конґрес українців закликає владні структури України дотримуватись основних європейських демократичних цінностей та припинити політичне переслідування лідера опозиції Юлії Тимошенко,» – заявив президент Світового Конґресу Українців Евген Чолій.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив її до позбавлення волі на 7 років за перевищення влади під час укладення газових контрактів з Росією 2009 року. 23 грудня Апеляційний суд Києва залишив цей вирок у силі.

29 грудня Апеляційний суд оприлюднив своє рішення у повному обсязі. Так, судді вважають, що покарання, призначене Тимошенко Печерським райсудом, відповідає тяжкості вчиненого нею злочину.