Держсекретар США офіційно закликав Росію звільнити Савченко

8 Березня 2016, 10:59

Держсекретар США Джон Керрі опублікував заяву з вимогою до Росії негайно звільнити полонену українку Надію Савченко. Відповідний текст опублікувала прес-служба Держдепу США.

«Я глибоко стурбований станом здоров'я української льотчиці, депутата Верховної Ради України Надія Савченко, яка з п'ятниці відмовилася від їжі і води в знак протесту проти утримання її під вартою в Російській Федерації», – зазначив Керрі.

За його словами, за 20 місяців полону Савченко «як повідомлялося, перенесла допити, одиночне ув’язнення, примусову «психіатричну експертизу».

Утримання Савченко демонструє зневагу Росії до міжнародних стандартів, а також зобов'язань в рамках мінських угод.

«США знову закликають Росію негайно звільнити пані Савченко і повернути її в Україну», – наголошено в документі.

Як повідомлялося, Україна та Росія погодили дату огляду Савченко українськими лікарями.

Нагадаємо, раніше Євросоюз закликав негайно звільнити Надію Савченко та нагадав Росії, що саме вона несе відповідальність за утримуваних нею людей.

Як повідомлялося, Савченко офіційно оголосила з п'ятниці, 4 березня, сухе голодування до її повернення в Україну. 

Нагадаємо, Савченко в Росії обвинувачують у вбивстві двох російських журналістів, а також у незаконному перетині російського кордону. На початку лютого адвокат опублікував записи розмов про захоплення Савченко на Донбасі. 

2 березня стало відомо, що держобвинувачення Росії вимагає для Савченко 23 роки позбавлення волі в колонії загального режиму.