Державне підприємство "Сумихімпром" уклало угоду з компанією "Статус-Трейд" про постачання природного газу на 95,8 мільйонів гривень. Про це повідомляється у системі ProZorro, пише видання "Наші гроші".
Зокрема, підприємство на листопад замовило 7,6 млн куб. м газу по 12,6 тис. грн за 1 тис. куб. м.
"Це на 7% дешевше від жовтневого промислового тарифу ПАТ "НАК "Нафтогаз України" за умови попередньої оплати до місяця поставки, який становив 13 439 грн за тисячу кубометрів", – йдеться у повідомленні.
Наголошується, що нинішню закупівлю Сумихімпром провів без аукціону у ProZorro, оприлюднивши лише звіт про укладену угоду.
Водночас усього з вересня 2016 року завод таким чином підписав договорів на 2,1 млрд грн із загальної суми угод у 2,9 млрд грн.
"Вартість більшості з них перевищувала поріг для замовників у розумінні закону Про публічні закупівлі на товари і послуги у 200 тис. грн, після якого потрібно проводити відкриті торги на одному з авторизованих у ProZorro майданчиків", – відзначається у виданні.
Так, акції Сумихімпрому належать Фонду державного майна. Однак підприємство не вважається замовником згідно з законом "Про публічні закупівлі", бо підпадає під виняток про здійснення діяльності на промисловій чи комерційній основі, а отже, не зобов’язаний проводити відкриті торги у ProZorro.
Між тим паралельно підприємство все ж проводило інші закупівлі шляхом аукціону в ProZorro.
Як йдеться у виданні, Сумихімпром з часів екс-президента Віктора Януковича контролюється групою Дмитра Фірташа через керуючого санацією Ігоря Лазаковича, відомого як топ-менеджер Фірташа.
Статус-Трейд створений 1 лютого 2017 року. Влітку того ж року він отримав ліцензію НКРЕКП на постачання газу. Засновником є кіпрський офшор "Рулата Венчерз Лімітед", кінцевим бенефіціаром через нього – Дмитро Фірташ, а директором – Євгеній Городецький.
Раніше генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що очікує остаточних висновків експертиз, аби найближчими місяцями вдатися до резонансних дій стосовно бізнесмена Дмитра Фірташа і його підприємств в Україні.
Нагадаємо, 9 липня Верховний суд скасував рішення суду міста Південний в Одеській області, за яким компанія Ostchem Holding Limited мала право на примусове стягнення на території України з ПАТ "Одеський припортовий завод" 5,2 млрд гривень непогашеного основного боргу і 1,57 млрд гривень нарахованої пені за рішенням Стокгольмського арбітражу.
к повідомлялося, 19 травня Вищий спецсуд України зупинив виконання ухвали про стягнення боргу з Одеського припортового заводу на користь компанії Фірташа.
Нагадаємо, у лютому ЗМІ повідомили, що Земельний суд Відня у кримінальних справах відхилив вимогу прокуратури Відня затримати українського бізнесмена Дмитра Фірташа в рамках справи про його екстрадицію до США за запитом американської влади.
Суд Відня 21 лютого ухвалив рішення про екстрадицію олігарха Дмитра Фірташа у США, проте за кілька годин його затримали за європейським ордером на арешт у новій справі, пов’язаній зі звинуваченнями з Іспанії.
Як стало відомо 23 лютого Суд Відня відпустив Фірташа під заставу, також олігарх здав свій закордонний паспорт. Згодом стало відомо, що того ж дня Фірташа знову затримали у Відні у справі про екстрадицію в США.
Фірташ був заарештований в Австрії 12 березня 2014 року за запитом влади США. Українського бізнесмена звинуватили в тому, що він за допомогою хабарів на загальну суму в $18,5 млн хотів отримати дозволи на видобуток титанової сировини в Індії для подальшого продажу готової продукції в США. Олігархові в разі екстрадиції загрожує до 50 років в'язниці і конфіскація всіх активів.
Земельний суд Відня у кримінальних справах обрав йому запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, але погодився звільнити його під заставу в 125 млн євро і зобов'язання не залишати Австрію. 30 квітня 2015 року цей же суд відхилив запит Мін'юсту США про екстрадицію Фірташа в цю країну. Згодом прокуратура Відня подала апеляцію на це рішення.
Згодом Фірташ заявив журналістам у Відні про наміри повернутися в Україну.