НОВИНИ

Верховний суд скасував рішення про виплату ОПЗ багатомільярдного боргу Фірташу

Справу про заборгованість Одеського припортового заводу перед компанією Фірташа направлять на повторний розгляд.

Верховний суд скасував рішення суду міста Південний в Одеській області, за яким компанія Ostchem Holding Limited мала право на примусове стягнення на території України з ПАТ "Одеський припортовий завод" 5,2 млрд гривень непогашеного основного боргу і 1,57 млрд гривень нарахованої пені за рішенням Стокгольмського арбітражу. Про це повідомив в.о. голови Фонду державного майна України Віталій Трубаров у Facebook.

 

"Не погоджуючись із рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, Фонд подав до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних i кримінальних справ касаційну скаргу та клопотання про зупинення виконання ухвали Южного міського суду Одеської області", - зауважив він.

 

 

За його словами, справу про заборгованість ОПЗ перед компанією Дмитра Фірташа направлять на повторний розгляд.

 

Водночас Трубаров наголосив, що наприкінці липня 2018 року відбудеться конкурс на призначення радника для приватизації Одеського припортового заводу.

 

Нагадаємо, 11 липня 2017 року керівництво ПАТ "Одеського припортового заводу" заявило про зупинку виробництва аміаку та карбаміду.

 

У березні 2017 суд дав дозвіл компанії "Ostchem Holding Limited", що належить олігархові Дмитру Фірташу, примусово стягнути борг у розмірі 6,8 млрд грн із Одеського припортового заводу. Зазначимо, що борг утворився внаслідок невиконання ОПЗ договору купівлі-продажу природного газу від 20 січня 2013 року.

 

Як повідомлялося, 28 грудня 2016 року Стокгольмський арбітраж стягнув з Одеського припортового заводу 250 млн доларів на користь Ostchem Holding Limited українського бізнесмена Дмитра Фірташа.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.