"Ми вважаємо вирок невідповідним. На нашу думку, він не відповідає тяжкості злочину, який вони (учасниці групи – ред.) зробили", – сказала Нуланд.
"Ми закликаємо російську владу продовжити перегляд цієї справи", – додала вона.
Нуланд повідомила, що їй не відомо, чи висловлював останнім часом посол США в Росії Майкл Макфол цю думку Сполучених Штатів російській владі, однак зазначила, що "він послідовно доводив цю позицію" раніше.
Нагадаємо, 17 серпня суд у Москві засудив трьох учасниць гурту Pussy Riot – Марію Альохіну, Катерину Самуцевич і Надію Толоконнікову, – до двох років позбавлення волі в колонії загального режиму, визнавши їх винними в "хуліганстві на ґрунті релігійної ненависті".
Причиною стала акція 21 лютого в храмі Христа-Спасителя в російській столиці, яку гурт назвав "панк-молебнем", спробувавши проспівати пісню протесту зі словами, зокрема, "Богородице-Діво, Путіна прожени!". Учасниці гурту називали вирок їм "особистою помстою Путіна".
Російський прем'єр-міністр Дмітрій Мєдвєдєв сказав, що учасниці гурту Pussy Riot вже достатньо покарані і їм вистачило б умовного покарання, президент Росії Владімір Путін вважає справедливим цей вирок.
10 жовтня суд під час розгляду касаційної скарги на вирок змінив покарання одній з учасниць гурту Катєріні Самуцевіч на умовне.
Читайте також: Нові опричники: справа Pussy Riot активізувала сучасних чорносотенців у Росії