Держдеп нагадав Путіну, що Крим належить Україні

15 Березня 2018, 08:31

Державний департамент США з приводу четвертої річниці незаконного "референдуму" у Криму нагадав президенту Росії Володимиру Путіну, що незаконно анексований півострів належить Україні. З відповідною заявою 14 березня виступила в.о. заступника держсекретаря з питань громадської дипломатії Хезер Науерт.

 

 

"На цьому тижні, чотири роки тому, Росія влаштувала незаконний, сфабрикований "референдум" в Україні, марно намагаючись узаконити задуману анексію української території. Жителі Криму були змушені голосувати під пильним наглядом добре озброєних російських військ. Заяви російської сторони про те, що українці на цьому псевдореферендумі зробили вільний вибір, ніколи не викликали довіри", – йдеться в заяві.

"Під час сьогоднішнього заходу, проведеного в рамках своєї (передвиборної) кампанії в Криму, президент Путін знову підтвердив помилкові претензії Росії на українську територію", – підкреслила Науерт.

 

"У світлі виступу Путіна важливо привернути увагу до незаконності інсценованого "референдуму", а також до колосальних гуманітарних наслідків дій російського уряду для населення Криму", – зазначила офіційний представник Держдепартаменту. "Протягом минулих чотирьох років Росія розгорнула кампанію примусу і насильства, переслідуючи кожного, хто не погодився із спробою анексії", – уточнила вона.

 

Ноерт підкреслила, що серед тих, хто зазнає політичних переслідувань, – кримські татари, етнічні українці, проукраїнські активісти, представники громадянського суспільства, незалежні журналісти, недержавні організації та незалежні медіа.

 

"Ми підтримуємо відважних людей, які продовжують виступати проти цих зловживань і закликаємо Росію припинити спроби придушити фундаментальні свободи – свободу самовираження, свободу мирних зібрань і свободу віросповідання", – заявила Науерт.

 

За її словами, США знову підтверджують свою прихильність суверенітету України та її територіальної цілісності в її міжнародно визнаних кордонах.

 

«Крим – це частина України, і наші санкції, пов'язані з Кримом, залишаться в силі допоки Росія не поверне півострів Україні", – підкреслила представник Держдепартаменту.

 

Нагадаємо, 13 березня президент Петро Порошенко провів зустріч з послами країн "Великої сімки" та Європейського Союзу, у ході якої сторони засудили плани проведення президентських виборів РФ в окупованому Криму.

 

МЗС України висловило протест Росії через візит Путіна до окупованого Криму, який відбувся 14 березня.

 

«Вибори» президента РФ призначені на 18 березня.